Nod32 چیست؟


خرید آنتی ویروس نود ۳۲

Nod32 چیست؟

نود۳۲ نام یک پروگرام امنیتی است که بروی انواع مختلف رایانه از عبارت رایانه های شخصی نصب می‌شود کار بالا بردن امنیت داده های دیجیتالی شما را به عهده می‌گیرد. حتمـا ً تا کنون نام نرم افزار های آنتی ویروس را شنیده اید، Nod32 یکی از این برنامـه های ضد ویروس است که از محبوبیت خاصی بین فرد ان جهان ی ایرانی برخوردار است. جهت این که از اطلاعات خوب ی درباره برنامـه آنتی ویروس نود۳۲ برخوردار شوید، تا انتها این متن با ما همراه باشید.

به احتمال زیاد ً تا حالا به اصطلاح Nod32 خیلی برخورد کرده اید، ولی نمی‌دانید که این چیست. اگر از پروگرام های آنتی ویروسچیزی بدانید ، بایستی اشاره کرد که نود ۳۲ در اصل یکی از اینگونه نرم افزار ها است. Nod32 تولید شده بوسیله مجموعه ESET می‌باشد که ورژن های جدید این نرم افزار را این کمپانی گسترش می‌دهد.

آنتی ویروس کار حذف کدهای مخربی را بر عهده دارد که می‌تواند به اطلاعات روی رایانه شما خسارت وارد نماید . پس به احتمال زیاد ً می بایست به این موضوع نهایت دقت را داشته باشید. کدهای مخرب تنها حاوی ویروس‌ها نمی‌باشند، دسته‌بندی‌های مختلف ی را حاوی می‌شوند که ویروس ها تنها گوشه ای از این کدهای مخرب می باشند .

اولین ورژن نود، NOD-ICE نام داشت که در سال ۱۹۸۷ ساخـته شد. در آن زمان ویروس های رایانه ای در حال افزایش بودند. این نرم افزار امنیتی در ابتدا در بین کارمندان IT کشورهای اروپای شرقی رواج یافت.

اصطلاح NOD از عبارت Nemocnica na Okraji Disku به مفهوم “بیمارستان در انتهای دیسک” گرفته شد است. که خود این نام از از فیلـم ی به نام “بیمارستان در انتهای شهر” مشتق شده است.

این برنامـه امنیتی به مانند همه پروگرام ها نصب می شود کل امنیت رایانه شما را به عهده می گیرد. اما این بسته به ورژن ای دارد که بروی رایانه تان نصب کرده اید. جهت افرادی که از ویندوز به عنوان سیسـتم علت استفاده می کنند، دو نسخه مهم به نام های Antivirus Nod32 ESET Smart Security وجود دارد که دومی بسته امنیتی جامعی را جهت رایانه شما فراهم می نماید . به همین است که شاید زیاد ی از فرد ان رایانه بدون تحقیق درباره اختلاف این دو نسخه ، سعی می کنند Smart Security را بروی رایانه خود نصب کنند.

هر کدام از این ورژن ها نیز به دو دسته ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی تقسیم می شود که بسته به نوع سیسـتم علت می بایست یکی از آنها نصب گردند. همچنین هر کدام از این ورژن ها یک ویرایش مجموعه ی و یک ویرایش خانگی می باشند که با این تفاسیر تنوعی که شرکـت ESET جهت کالاها خود ارائه کرده است، دست همه کاربر ان رایانه را جهت گزینش محصول مورد نظر باز گذاشته است.

نسخه های مختلف Nod32 جهت دستگاه های مختلف الکترونیکی مانند، تلفن های هوشمند، لوح ها، رایانه ها با هر نوع سیستم علت … این مجموعه را به یکی از پر طرفدار ترین شرکـت در زمینه امنیت فناوری اطلاعات تبدیل کرده است. حتی چنانچه شما از سیستم علت لینوکس بروی رایانه مصرف می بکنید ، با اطمینان می‌توانید نسخه مورد نظر با سیسـتم علت را بیابید بروی رایانه خود نصب بکنید .

از امکانات مهمی که Nod32 را جهت ما فرد ان ایرانی محبوب کرده است، می‌توان به آسانی کار با آن، و همين طور تامین امنیت تمام و کمال آن اشاره کرد. در عین حال که از وسائل های بسياري جهت بالا بردن امنیت رایانه بهره می‌برد، ولی کار به بدون سرو صدا انجام می‌دهد، که این امر به ویژه جهت کاربر ان مبتدی زیاد قابل توجه است.


Nod32 رایگان است؟

بی شک هر پروگرام ای که جهت گسترش آن وقت و نرخ صرف شده باشد، نخواهد بود. مگر این که تحت مجوز نرم افزار های بازمتن منتشر شده و مجوز استفاده رایگان آن نرم افزار به همگان داده شده باشد. نرم افزار امینیتی NOD32 رایگان ناست جهت استفاده از آن بایستی مبلغ مورد نظر آن را پرداخت کرد.

اما در کشور ما به این که قانون قرص و محکمی جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان نویسندگان وجود ندارد، شما همه نرم افزار های مورد نیاز را به دریافت می‌کنید که جهت خود دارای ویژگی ها معایبی است. که این امر برای پروگرام های خارجی شدیدتر است.

به همین دلیل ما از نود ۳۲ به صورتی از آن یاد می‌کنیم، حال آنکه همه فرد ان این پروگرام امنیتی در همه جهان جهت مصرف از آن پول پرداخت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *