روشهای گوناگون کاشت مو

روشهای گوناگون کاشت مو

در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با چگونگی کاشت مو آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به اصول طراحی خط رویش مو و هزینه و …. کاشت مو نیز خواهیم پرداخت.

کلینیک نای ذی

Image result for ‫کاشت مو‬‎

nayzi-clinic

چرا کاشت مو؟

بدون شک ریزش مو یکـی از ناراحت کننده ترین مسائل ی هست که یک فرد در زمان زندگـی خود با آن برخورد می نماید و کسانی که دچار ریزش وسیع مو می باشند از نظـر ظاهری مسن تر از سن های خود که موهایشان نریخته به نظـر می رسند و ایـن مسـال ه می تواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد بشود. اما ریزش مو در اشخاص متفاوت عکس العمل های مفرق ی را ایجاد می نماید . تعداد معدودی از مردان مساله طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اندو ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر بهبود ی می روند و از بهبود های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظـر آن ها داشتن مو مترادف هست با جوانیو قشنگی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی بایستی به دنبال برترین راه حل بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته عمل جراحی کاشت مو است .

Image result for ‫کاشت مو‬‎
دلایل علمی ریزش مو

ریزش مو دلایل بسیاری دارد و اما قبل از هر چیز بایستی علت ریزش آن ارزیابی شود و با دقت به دلایل آن بهبود مناسب و نتیجه بخش را برای آن معین کرد . بطور تقریبی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تار مو در سر وجود دارد که بیش از ۸۰ % آنها در حال رشد می باشند . بطور متوسط روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ عدد مو ریزش دارد. همچنان که یک مو می ریزد موی جدید جای آن را می گیردو اما مساله وقتی شروع می شـود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از مو های رویش یافته جدید باشد و یا رشد مو های جدید ضعیف شود. در ایـن حالت بعد از مدتی از تعداد کل مو ها کم شده و فرد مدقت کم شدن سایز موهایش می شـود . عوامل متفاوتی می توانند بر سیکل رشد اثر کـرده و سبب ریزش موقت یا دائمی شوند. شایع ترین علت طاسی در مردان هورمن آندروژن و علت ژنتیک است . از دیگـر دلایل ریزش مو ( خصوصا در خانم ها ) به علت اضطراب و افسردگیو خونریزیو رژیم غذایی سخت و نامناسب و کمبود پروتئینو استفاده و یا قطع دارو های هورمونیو استفاده قرص های ضدبـار داری زیاد مدتو کمبود روی یا آهنو آسیب های فیزیکـی زیاد مثل تحریک و فشار و کشش تار مو (استفاده از اتوی مو و سشوارو بیگودی و …) تب بالا و پرکاری یا کم کاری تیروئیدو کم خوابی و … است که اکثرا موقت ی و قابل بهبود می باشند .

Image result for ‫کاشت مو‬‎
آیا کاندید مناسبی برای پیوند مو می باشید ؟

تعدادی ازبا ارزش ترین نکات قابل ارزیابی در متن زیر عنوان شده و کمک می نماید تا شما بتوانید تا حدودی خود را به عنوان یک کاندید کاشت مو بررسی بکنید .در قدیم به دلیل استفاده از روشهای قدیمی پیوند مو اکثر اشخاص طاس کاندید خوبی برای جراحی نبودند در حالیکه امروزه با شیوه های جدید اکثرا متقاضیان پیوند مو قادر به عمل می باشند.

سن

اکثرا آقایان ۱۸ تا ۲۵ سـال ه کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز مسائل ویِژه با نظـر پزشک چون با ارزیابی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش پیدا کردن طاسی در آینده میسر ناست .چنانچه در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند موبنا به در خوهست خود فرد یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی هست ایجاد شود ایـن عمل بسیار فرد را راضی می نماید ولی ایـن رضایت موقت ی خواهد بود چون بعدا با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت ایـن خط جدید میزان طاسی او تا میزانی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به میزانی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد نماید . ایـن اشخاص بهتر هست از داروهای ضد ریزش موو PRP و مزوتراپی استفاده کرده و در سـال های بعدی مراجعه نمایـن د. ضروری به ذکر هست در مورد پیوند موی خانمها مسئله سن مطرح نیست.

 

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو بستگی به خود فرد دارد که به چه مسائلی اهمیت می دهد برای اینکه بدانید کدام روش کاشت مو برای شما مناسب است و بهترین روش برای شما به حساب می آید حتما با پزشک خود مشورت کنید. از نظر تکنیکی هم پزشک کاشت مو می تواند بهترین راهنمایی را به شما بدهد.

خط رویش مو در کاشت مو

ترسیم خط رویش زیبا و البته متناسب با چهره یکی از اساسی ترین مسائل قبل از کاشت موی طبیعی می باشد ، از مهم ترین مراحل قبل از کاشت مو ترسیم خط رویش مو می باشد که می تواند تاثیرات به سزایی در چهره ی شما بعد از جراحی داشته باشد .

اصول طراحی خط رویش مو

اصول خاصی برای ترسیم خط رویش وجود ندارد اما باید به نکات و اساس اصول زیبایی شناسی توجه ویژه ای داشت ، دقت داشته باشید که انتخاب متخصص پوست و مو در رباطه با نحوه ی کاشت نیز اهمیت بالایی دارد ، خط رویش باید با توجه به اندازه ی پیشانی و فرم کلی استخوان فک و صورت در نظر گرفته شود ف توجه به فرم چشم ها واندازه ی نتناسب گوش ها نیز در این خط اهمیت دارد .

توجه به مواردی این چنین باعث می شود که شما بعد از کاشت مو احساس بهتری داشته باشید و از جذابیت و جوانی بیشتری برخوردار شوید .

هزینه کاشت مو

سوالات فراوانی در مورد هزینه کاشت مو می شود. در زمینه هزینه انجام کاشت مو این مطلب را باید گفت که قیمت عمل پیوند طبیعی مو به عوامل متعددی بستگی دارد.

یکی از عوامل موثر در هزینه کاشت مو روش استفاده برای هر فرد است البته در همه روش ها حدود قیمت یکی است اما اختلافاتی هم در هزینه با هم دارند.

یکی دیگر از عواملی که در هزینه کاشت مو موثر است میزان بانک مو و محدوده مورد نیاز کاشت مو است ممکن است در فردی طاسی بسیار کم باشد و کار کمی و بانک کمی نیاز باشد و در بعضی افراد طاسی محدوده گسترده ای را شامل شود در نتیجه هزینه کاشت مو متفاوت خواهد بود.

کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , مو , لیزر موهای زائد , کاشت موهای برداشت شده , کاشت مو , سفارش کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , پیوند مو

به طور کلی در جراحی های زیبایی نباید زیاد درگیر هزینه ها بود چون نتیجه جراحی از هزینه ای که انجام می دهید بسیار مهمتر است. بهتر است معیار هایی مانند محیط، توانایی دکتر و نتیاج به دست آمده از کلینیک زیبایی که قرار است کاشت مو در آن صورت گیرد توجه کنید.

 اقدامات قبل از کاشت مو

برای اینکه از عوارضی مانند خونریزی و یا طولانی شدن دوره ی نقاهت پیشگیری نمایید بهتر است موارد زیر را به دقت مطالعه کرده و به آن عمل نمایید :

۱- به یاد داشته باشید که حدود سه هفته قبل از کاشت مو مصرف قرص ویتامین E   یا مولتی ویتامینهای حاوی ویتامین E  را قطع کنید . در این مرحله لازم است کلینیک را از مصرف هرگونه دارویی مطلع سازید چرا که ممکن است لازم باشد دارو قطع شده یا به دارویی دیگر تغییر یابد ..

۲- قبل از کاشت مو  حتما مصرف آسپیرین ، بروفن ، ایندومتاسین ، داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفاین و هپارین را با دستور پزشک کنار بگذارید .

هرگز داروهایی مثل وارفاین و پلاویکس را سر خود و بدون مشورت با پزشک معالج کم یا قطع نکنید و حتما موارد مصرف را به وی ارائه دهید .

۳- حدود یک هفته قبل  دخانیات و الکل مصرف نکنید ، از کشیدن سیگار و مصرف الکل و نوشیدنی های  انرژی زا و قندی خودداری شود .

۴- یک روز قبل از کاشت یک لیترآب یا مایعات میل کنید و از مصرف سیر ، پیاز ، انار ، گلپر ، رازیانه ، گل گاوزبان ، کرفس ، زنجفیل ، جینکو بیلوبا ، جینسینگ و چای سبز پرهیز کنید .

۵- قبل از  کاشت مو در روز جراحی استحمام کنید .

۶-  در روز کاشت مو از مصرف مایعات زیاد استفاده نکنید و یک صبحانه سبک میل کنید

۷- قبل از شروع کاشت مو تمامی زیورآلات (انگشتر ، گردنبند ، انگو ، گوشواره و غیره ) و ساعت خود را در بیاورید .

۸- به دلیل اثر داروهای بی حسی ، رانندگی بلافاصله پس از کاشت مو به صلاح بیمار نبوده و لذا توصیه می شود که اتومبیل به همراه نیاورید .

۹- لطفا برای روز پیوند مو لباسهای دکمه دار بپوشید و از پوشیدن لباسهای یقه بسته مانند پلیور پرهیز کنید تا در هنگام پوشیدن لباس پس از پایان کاشت مو هیچ فشار یا سایشی بین لباس و پانسمان رخ ندهد.

بعد از کاشت مو

بیماران بعد از جراحی به دلیل داروهای بیهوشی یا بی حسی ممکن است شرایط مناسبی برای خارج شدن از کلینیک زیبایی را نداشته باشند به همین دلیل پیشنهاد می شود با همراه به کلینیک زیبایی مراجعه کنند.

شاید در قسمت های پشت سر که موها از آنجا برداشته شده است مقداری احساس درد داشته باشید که این دردها موقتی بوده و بعد از چند روز از بین خواهد رفت .شما می توانید در این مدت برای کنترل درد از مسکن ها با نظر پزشک استفاده کنید.

بعد از انجام کاشت مو بر روی سر بیمار پانسمان گذاشته می شود تا بتوان از موها محافظت کرد.شما باید در نگهداری از این پانسمان ها دقت لازم را داشته باشید تا پانسمان بر روی سر کشیده نشده تا موها آسیبی نبینند.

بهتر است شما برای تعویض پانسمان در روز بعد از عمل به کلینیک زیبایی مراجعه کنید .شما باید آموزش های لازم را درباره تعویض پانسمان ها در منزل ببینید.

افراد نباید به محیط هایی گرم که باعث تعریق در سر می شوند بروند زیرا در نتیجه کاشت مو تاثیر گذار خواهد بود. همچنین فعالیت های سنگین به دلیل تعریق نیز نباید انجام شود .

از مصرف دخانیات پرهیز کنید زیرا باعث کاهش روند بهبودی زخم ها خواهد شد .

موهای تازه پیوند زده شده بلافاصله بعد از کاشت مو شروع به رشد می کنند و بعد از گذشت چند روز به مرحله استراحت می روند و مقداری روند رشد کاهش پیدا می کند و یا اینکه موها می ریزند.بیماران نباید نگران این امر باشند زیرا طبیعی بوده و ریشه موهای تازه پیوند شده در سر باقی مانده است و بعد از مدتی دوباره رشد موها آغاز خواهد شد.البته این امر بستگی به خود فرد دارد و رشد موها در برخی با سرعت بیشتر و یا کمتر اتفاق می افتد.

کاشت مو در بانوان

کاشت مو در بانوان نیز قابل انجام است، بدین منظور می توان از رشته موهای مناسب فرد نمونه گیری و آن را در محل های مورد نظر کاشت، بسیاری از خانم ها بر این تصور هستند که کاشت مو یک عمل مخصوص آقایان است که برای رفع طاسی مورد استفاده قرار می گیرد،اما این جراحی برای خانم ها نیز قابل انجام است برای رفع کم پشتی و یا ریختگی مو ها مورد استفاده قرار می گیرد . از طرفی کاشت موی طبیعی بسیار ایده آل خواهد بود زیرا موهای کاشته شده به راحتی قابل رنگ کردن و اصلاح می باشند ، کاشت موی طبیعی قابل رشد بوده و به خوبی موهای دیگر بلند شده و فرم می گیرد .

ریزش مو در بانوان با روش های تقویت مو و البته کاشت مو ی طبیعی قابل حل خواهد بود .

شایع ترین علت ریزش موی سر خانم ها دلایل موروثی می باشد  و البته برخی از اختلالات هورمونی و درونی نیز در این عارضه نقش دارد ، ریزش مو جدا از دلایل موروثی که از پدر یا مادر به ارث می رسد حدود ۲۰ تا ۳۰ در صد خانم ها را در گیر می سازد .

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *