گزارشات مطالعات تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

دانلود آهنگ جدید

نتایج تحقیقی تازه نشان داده که گوش دادن موسیقی های غمگین منجر به ظهور احساس ات مثبت و شادمان کننده در ما می شود. اگر این نتیجه صحیح باشد با کلیه تصوراتی که تا به حال در خصوص گوش کردن موسیقی های غمزده داشته ایم مفرق خواهد بود.

نتیجه این تحقیق در نشریه PLOS ONE انتشار شده است. در این تحقیق که در دانش کده برلین انجام شده از ۷۲۲ نفر در همه جهان نظرسنجی ای انجام شده است. در بخشی از این نظرسنجی از شرکـت کنندگان خواسته شده که به موسیقی ی غمگین گوش کننده و بعد از آن اثرات مثبت در روحیه این افراد مشاهده شده است.

در نتیجه گیری این تحقیق آمده که به نظر می رسد تاثیر موسیقی های غمگین روی ما ظهور حس ات مثبت از طریق تنظیم خلق خوی بد مان است.

به زبان دیگر، بر طبق این تحقیق، موسیقی های غمگین مجموعه ای پیچیده ولی مثبت از احساس ات ما را برانگیخته می کنند. اکثرا کمپانی کنندگان در این تحقیق گفته اند که موزیک های غمگین خاطراتی ویِژگزینشه یا خوش را در و مکانی ویِژگزینشه برای آنها زنده کرده اند. همين طور گاهي از آنها از اینکه حس ات مثبت و آرامش بیشتری به واسطه گوش دادن به این موسیقی ها در آنها برانگیخته شده، شگفت زده شده اند. و حداقل سه نفر از این افراد اعلام کرده اند که همه این حس ات را با شنیدن مجدد این موزیک ها حس کرده اند.

نگارندگان این تحقیق نتیجه گرفته اند که این سبک موسیقی می تواند به ما در کار کردن روی برخي موارد ویِژگزینشه روحی کمک کند، براي چه که اثر موزیک روی تصورات احساس ات ما بسیار زیاد عمیق به نظر می رسد.

همين طور در این تحقیق بر روی نقشی که موزیک ‌ویرایش ی می تواند بر روی ویرایش احساس ات و ظهور حس ات مثبت بیشتر در ما داشته باشد هم بحث شده. با نتیجه این نقد می توان بر روی افرادی که از ناپایداری احساس ی رنج می برند، با مصرف از سبک های خاصی از موسیقی احساس ات مثبت بیشتری القا کرد. موزیک جهت این افراد می تواند نقشی بازبینی گر و تثبیت کننده جهت احساس اتشان گیم کند.

پس دفعه بعد که شما در زندگی با موقعیتی ناآسان کننده مواجه شدید، ممکن است گوش دادن یک موزیک غمگین یا نه‌چندان شاد مانند Moonlight Sonata از بتهوون (که مورد علاقه مجموعه کنندگان این تحقیق بوده) بتواند حال شما را هم تا حدودی بازبینی بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *