معایب مصرف از فلش در طراحی وب سایت


Webdesign Düsseldorf

استفاده از فلش در طراحی وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای سایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا فقط ویژگی مثبتی که دارد همان جذاب کردن طراحی وب وب سایت شما است . اما دارای خصوصیات ی خیلی دیگری است که برای سرعت لود وب سایت وبقیه موارد وب سایت ضرردار است .

با ما همراه باشید تا با اهمیت زیاد ترین معایب مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت را تحلیل کنیم.
معرفی مصرف از فلش در طراحی وب سایت

متحرک سازی محتوا از همان اوایل گسترش ی جهان ی اینترنت گرافیک وب سایت مورد تذکر تمام ی طراحان وب وبسایت ها بوده است. در قدیم بیشتر مصرف از تصویر gif کدهای اولیه javascript مرسوم بود. اما با گذشت و پیشرفت صنعت طراحی وب سایت ، این پلت فرم های تحت وب کم کم نقششان کمرنگ تر شد و پروگرام های فلش جای آن ها را گرفت. نرم افزار فلش محصول شرکـت macromedia بود اما در سال ۲۰۱۰ این کمپانی را مجموعه Adobe خریداری کرد.

استفاده از فلش در طراحی وب سایت به سه دسته ی زیر تقسیم می شود:

فلش های تبلیغاتی :

از این حالت به جای بنر ها لوگو های GIF مصرف می شد که امکانات پیشرفته تری را داشتند.

فلش های تزئینی:

از این حالت در جاهای مختلف وب وبسایت ها استفاده می کنند. مثل طراحی هدرها ، منوها کلیدها ، اسلاید ها و…

وبسایت های Full Flash:

تمام ساختار و محتوای وبسایت تحت فلش اجرا می شود. این وب سایت ها پر از افکت های جذاب و دیدنی بودند در خود بی نظیر بودند.

استفاده از فلش در طراحی وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای سایت می شود. این طرح سنگین و بدون محتوا تنها ویژگی مثبتی که دارد همان دیدنی کردن طراحی وب وب سایت شما است . ولی دارای خصوصیات ی خیلی دیگری است که برای سرعت لود وبسایت وبقیه موارد سایت ضرردار است . در ادامه به برخي از معایب استفاده از فلش در طراحی
سایت اشاره می کنیم

.معایب مصرف از فلش در طراحی وب سایت

یکی از معایب مصرف از فلش در طراحی وب وبسایت این است که کلید “بازگشت” کار نمی نماید . در صورت کلیک کردن به روی کلید بازگشت به صفحه قبلی بر میگردید نه به ابتدا فایـل فلش.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت این است که رنگ های استاندارد لینک ها اعمال نمی شوند. در نتیجه بازدید کننده نمی تواند تشخیص بدهد از کدام صفحات و لینک ها بازدید کرده و از کدام بازدید نکرده است.
دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت این است که با الگوریتم های موتور های جستجو در تناقض است زیرا نمی توانند مانند فایـل های متنی ایندکس شوند. با توجه به ارزش سئو در کسب وکار های و طراحی وب سایت ها ، شکی وجود ندارد این مورد می تواند مهم ترین زیان فلش در طراحی وبسایت باشد.
از دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی سایت کاهش سرعت لود وبسایت است . زیرا فلش نیازمند پهنای باند زیاد ی است. فایـل های فلش به دلیل مصرف از عکس و آبجکت ها … اندازه خیلی ی دارند که برای سرع لود وبسایت بسیار زیاد ضرردار است.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت های فول فلش ، استاتیک بودن محتوا است .
اگر شما پروگرام باشید و در طراحی سایت زیاد ماهر باشید ولی برای طرای فایل های فلش به یک کارشناس نیاز دارید. این مساله سبب می شود در طراحی وب وبسایت تان استقلال ضروری را نداشته باشید.

هم اکنون این پرسش جهت تان بیان می شود که اکنون که فلش وسائل مناسبی نیست ، چطور ظاهر وب سایت هایمان را جذاب تر کنیم؟

توصیه ما به شما مصرف از کد های Javascript در طراحی وب وب سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *