طریقه قرار دادن تصویر

طریقه قرار دادن عکـس در وبلاگ به ۲ صورت انجام می شود.

آپلود عکس با لینک مستقیم

۱) طریقه قرار دادن عکس زیبا ذخیره شده در اینترنت٬ توسط افراد دیگر.
چنانچه عکـس دلخواه شما روی یک صفحه وب باشد کافی است روی آن عکس جالب راست کلیک کرده و مورد Properties را انتخاب بکنید . هم اکنون تمام عبارتی را که مقابل( Address Url ) نوشته شده است را به دقت انتخاب بکنید “مراقب باشید که کل جمله گزینش شده باشد”. روی جمله انتخاب شده کلیک راست کرده و مورد Copy بر گزینید. اکنون به کلمه پرداز بلاگفا برگشته و در محل مناسبی که می خواهید عکـس درج شود کلیک بکنید . پس روی اضافه کردن تصویر کلیک بکنید . پنجره باز می شود. آدرس کپی شده را در فیلد “آدرس تصویز” Paste بکنید . با این کار عکس جالب مورد نظر به یادداشتتان افزوده می شود. جهت فایلهایی با فرمت Gif نیز می توانید همین کارها را انجام دهید.
۲) درج عکسهایی که در رایانه خود دارید یا نمی خواهید از آدرس اصلی آن مصرف بکنید :
برای درج عکسهایی که در رایانه خود دارید می بایست آنرا در فضای وب قرار دهید و پس آدرس آنرا در بخش درج تصویر ویرایشگر تصاویر بلاگفا قرار دهید.روشی آسان جهت قراردادن تصاویر مصرف از سایتهای ارائه فضای (Host) رایگان می باشند . کار با بعضی از این سایتها زیاد آسان است فقط کافیست در صفحه مربوط در آن وب سایت عکس مورد نظر را با زدن دکمه (Browse) انتخاب بکنید پس دکمه ای تایید یا Upload را بزنید بعد از مدتی کوتاهی عکس در آن وب سایت قرار گرفته آدرس آن در اختیار شما قرار می گیرد.حال کافیست آدرس عکس را در ویرایشگر متن بلاگفا وارد بکنید .گاهي از این سایتها هم نیار به ثبت نام دارند و اکثرا محیط معین ی را در اختیارتان قرار میدهند مزیت استفاده از این سایتها با وجود پیچیدگی اولیه مدیرت کامل بر فایلهاست بطوریکه حذف یا جایگزین کردن تصاویر میسر است. پس نتیجه می گیریم عکـس هایی که در صفحات وب به چشـم می خورند، ابتدا روی یک سرور اینترنتی (به نام Host یا میزبان) قرار می گیرند و پس در صفحه مورد نظر به نمایش در می آیند. هر عکـس (و کلا هر فایل) که روی یک سرور اینترنتی قرار میگیرد، آدرس اختصاصی است . این آدرس، در واقع از دو بخش تشکیل شده، یکی نام سرور (یا Host) و دیگری مسیر فولدری که عکس زیبا مورد نظر را در جای داده است. به عنوان مثال، سایت گوگــل ، لوگوی خود را درنشانی http://www.google.com/images/logo.gif ذخیره کرده است. می توانید روی لینک ها کلیک بکنید تا عکس جالب های اشاره شده را مشاهده نمایید. همان گونه که ذکر شده، این آدرس ها، از دو بخش نام سرور (http://www.google.com) مسیر عکس زیبا در سایت (images/logo.gif) تشکیل شده اند. شما نیز می بایست برای استفاده از عکس جالب در صفحات خود، آدرس کامل اینترنتی آنها را داشته باشید. برای پیدا کردن آدرس اینترنتی عکس زیبا هایی که بر روی شبکه جهان ی وجود دارند همان گونه که قبلا گفته شد(مثل همین ۲ عفردی که اشاره کردیم) کافی است به صفحه ای که حاوی این عکس زیبا است رفته، روی عکس جالب مورد نظر Right Click بکنید پس روی پارت Properties کلیک نمایید. با این کار، پنجره ای باز می شود معین ات عکس زیبا مورد نظر را به شما نمایش می دهد. یکی از این معین ات، URL نام دارد که آدرس کامل اینترنتی عکس جالب مورد نظر را به شما نمایش می دهد. شما می توانید این آدرس را Select، کپی کرده به کلمه پرداز بلاگفا برگشته در محل مناسبی که می خواهید عکس زیبا درج شود کلیک بکنید . پس روی اضافه کردن تصویر کلیک بکنید . پنجره باز می شود. آدرس کپی شده را در فیلد “آدرس تصویز” Paste بکنید . با این کار عکـس مورد نظر به یادداشتتان افزوده می شود. همين طور می بایست دانست که تگ (مخفف کلمه Image) عهده دار قرار دادن تصویر در صفحه است. با اهمیت ترین ویژگی این تگ که استفاده از آن ضروری است ، ویژگی SRC (مخفف کلمه Source) است که وظیفه اش معین کردن آدرس اینترنتی عکس زیبا مورد نظر است. به عنوان مثال، در وبسایت google، برای قرار گرفتن لوگو در بالای صفحه، از تگی به شکل
<"img src="http://www.Google.com/images/logo.gif>استفاده شده است.
نکته! همان گونه که در بالا اشاره شد، عکـس شما باید به احتمال زیاد روی یک سرور اینترنتی قرار داشته باشد. یعنی، شما قبل از اینکه بتوانید یکی از عکس جالب های موجود در رایانه خود را در معرض دید دوست ها خود قرار دهید، بایستی آن را در یک Host اصطلاحا Upload بکنید . این کار به دو صورت میسر است. اول اینکه شما به میزان معین ی (جهت مثال ۱۰ مگابایت) فضا از یکی از سرویس دهنده های Hosting خریداری بکنید . آنها این میزان فضا را در ازای دریافت میزان معین ی پول، به مدت ۱ سال (یا هر چقدر که خودتان توافق بکنید ) در اختیار شما قرار خواهند داد. بر این اساس شما می توانید فایـل های مورد علاقه را روی سرور ذخیره بکنید و آنها را از طریق صفحات وب یا وبلاگ در اختیار دوست ها قرار دهید. در این شرایط شما با هیچ محدودیتی مواجه نخواهید بود (درباره محدودیت ها، در ادامه توضیح خواهیم داد)آموزش دوم، استفاده از Host های رایگان است. این سرور ها، محیط معین ی را (با برخي محدودیت ها) در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، ممکن است این قبیل Host ها، امکان Hot Linking را در اختیار شما قرار ندهند. Hot Linking، به عنوان مثال به شما امکان می دهد که عفردی را که در این سرور قرار داده اید، از طریق هر سرور دیگری هم مشاهده نمایید. وقت ی که این سرویس محدود شده باشد، شما نمی توانید لینک عکـس خود را در سایت دیگری مورد مصرف قرار دهید. بلکه بازدیدکننده شما باید ابتدا به وبسایت سروری که شما از آن فضای رایگان گرفته اید رفته از طریق همان سایت عکس زیبا شما را مشاهده نماید . در این شرایط اگر شما عکس جالب را در صفحه وبلاگ قرار دهید، بازدیدکننده صفحه شما، به جای مشاهده عکس جالب شما، عکس ی را خواهد دید که در آن شرح ی مبنی بر عدم امکان Hot Linking به چشم میخورد. همين طور ، Host های ، برای دفعات بازدید از فایـل های شما، محدودیت اندازه ی قائل می شوند. به عنوان مثال اگر شما عکس زیبا ۱۰۰ کیلو بایتی داشته باشید سرور شما، شما را به محدودیت ارسال اطلاعات ۱ مگابایت در ماه محدود نماید ، در هر ماه فقط ۱۰ بازدیدکننده خواهند توانست عکـس شما را مشاهده کنند. با تمام این اوصاف، سرورهای در خیلی ی از شرایط کارا قابل مصرف اند. همچنین محدودیت هایی که ذکر شد، در تمام سرورهای به شکل ظاهر نمی شوند و شما می توانید با کمی جستجو، سرویس مناسب تری هم پیدا بکنید .
در ادامه گاهي از سایتهای ارائه کننده فضای رایگان برای درج تصاویر معرفی شده است . موارد ابتدای فهرست نیازی به ثبت نام نداشته مصرف از آنها آسان تر است.
ضروری به ذکر است که بلاگفا مسئولیتی در مساوی ادامه یا کیفیت خدمات این سایتها نداشته فقط به برای راحتی کاربر ان پیشنهاد شده اند همين طور مناسب است که فرد ان همیشه ورژن از تصاویر وبلاگ را در رایانه ذخیره کنند تا در صورت ایجاد موارد ابه احتمال زیاد لی امکان استقرار آنها در سایتهای دیگر وجود داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *