زیبا تر ین و مشهور ترین جزایر یونان

تور یونان

یونان (Greece) کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان استو ایـن کشور از شمال با آلبانیو مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است . سرزمین بنیادی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است . «یونان» نام فارسی ایـن کشور است . یونان در محل اتصال سه قاره آسیاو اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستانو امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است .

جزیره Lesvos

Lesvos (یا جزیرۀ لسبوس) جزیره ای در یونان است که در شمال شرقی دریای اژه واقع شده است . مساحت ایـن سرزمین ۱۶۳۲ کیلومتر مربع است که ۳۲۰ کیلومتر از آن را ساحل تشکیل می دهد و بدین ترتیب ایـن جزیره سومین جزیرۀ بزرگ یونانی و بزرگترین جزیره در بین بقیه جزایر یونانی است که در دریای اژه پراکنده شده اند. ایـن جزیره توسط تنگۀ Mytilini از ترکیه جدا شده است .

جزیره Mykonos

Mykonos (یا جزیرۀ میکنوس) به عنوان بخشی از جزایر Cycladesو یک جزیرۀ یونانی است که بین تینوسو بقیه وسو پاروس و نکسوس قرار گرفته است . ایـن جزیره ناحیه ای به وسعت ۸۵٫۵ کیلومتر مربع را پوشش می دهد و سطح آن در بالاترین نقطه ۳۴۱ متر بالاتر از سطح دریا قرار می گیرد. ایـن جا ۹٫۳۲۰ نفر سکنه دارد (تا سـال ۲۰۰۱) که اکثر آنها در بزرگترین شهر آن یعنی Mykonos زندگـی می کنند که در ساحل غربی واقع شده است . (به Mykonos اصطلاحا Chora می گویند که به مفهوم شهر است . ایـن گونه نامگذاری در زبان یونانی وقتی اتفاق می افتد که نام یک جزیره با نام شهر بنیادی اش یکسان باشد.) Mykonos یکـی از جزایر چند ملیتی اروپاست و مقامی سمبلیک در بین گردشگران اروپایی بدست آورده است .

جزیره Santorini

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام “ترا(Thera)” شناخته می شود در۲۰۰ کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت ایـن جزیره کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر است و به خاطر مکانی که جزیره واقع شده و رنگ مسکن های آن مشهور شده است . جزیره سانتورینی نمای بسیار قشنگی دارد و از نظـر جغرافیایی بی مثل است که هرکس حداقل یک بـار در زندگـی اش بایستی آنرا ببیند علیرغم موج عظیم توریستهایی که در ایـن جزیره ازدحام می کنند. درطول قرنها , یونانیان روستاهایی را بر لبه های تیز آتشفشانهای بلند سانتورینی بنا می کردند. ایـن اجتماعهای فریبنده همراه با نماهای نفس گیراز تخته سنگهای صاف و خلیج آبی عمیق به سانتورینی قشنگی ای می بخشد که همگان را شیفته ایـن منظـر ه ها میسازد. چنانکه امروزه معلوم شده است جزیره سانتورینی در ۳۵۰۰ سـال پیش پدید آمده وقت یکه آتشفشان زیادی فوران کـرده بیشتر پارت های جزیره امروزی را به بیرون ریخته است .

جزیره Rhodes

Rhodes (یا جزیرۀ رودس) جزیره ای در یونان است که در دریای اژۀ شرقی واقع شده است . Rhodes از لحاظ جمعیت و وسعتو بزرگترین جزیره از بین جزایر Dodecanese است . جمعیت آن ۱۱۷٫۰۰۰ نفر است و مرکز آثار باستانی ایـن گروه از جزایر است . قانوناو ایـن جزیره یک شهر مستقل در داخل بخش وابستۀ Rhodes است که همگی جزو محدودۀ اژۀ جنوبی می باشند . شهر بنیادی ایـن جزیره و محل استقرار شهرداری آنو شهر Rhodes است که ۵۳٫۷۰۹ نفر سکنه دارد (تا سـال ۲۰۰۱) و در شمال شرقی جزیرۀ کرتو جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل آنتالیای ترکیه واقع شده است .

جزیره Crete

Crete (یا جزیرۀ کرت) بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیرۀ یونانی و پنجمین جزیرۀ بزرگ در دریای مدیترانه است . ایـن جزیره پارت مهمی از اقتصاد و فرهنگ موروثی یونان را تشکیل می دهد و ایـن در حالیست که ویژگیها فرهنگی و مکانی خود را حفظ می نماید (مثل لهجهو شعر و موسیقی ). همین طور کرت مرکز تمدن Minoan است که از اولین تمدن های اروپا بوده است .

آتن

آتنو پایتخت کشور یونانو شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است . ممکن است آتن جذاب ترین و مشهور ترین شهر در جهان نباشد اما چنانچه کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریبو جذاب و پرکار آتن را در مقابل چشمان خود خواهید دید. یکـی از برترین راه های لذت بردن از تابستان آتن ایـن است که روزهای خود را مثل آتنی های مکانی بگذرانید. یعنی صبح زود بیدار شویدو صبحی پرمشغله داشته باشید (برای مثال به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) و پس در هوای گرم روز از خوابی عمیقو زیاد و دلپذیر لذت برید و شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی می باشند و رستوران هاو کافه ها و سرگرمی های عالی و بی شماری در داخل و مرکز ایـن منطقه موجودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *