رهبر انقلاب: مگر بنا نبود تحریم ها رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد آیا بعد از ۶ ماه هیچ تأثیری در زندگی مردم دیده می شود؟/ دولت نمی‌توانست در این مدت کارهای زیادی انجام دهد؟

فرمانبردار انقلاب: مگر بنا نبود تحریم ها رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد بعد از ۶ ماه هیچ تأثیری در زندگی مردم دیده می شود؟/ دولت نمی‌توانست در این مدت کارهای زیادی انجام دهد؟

vadesadegh

رهبر ی با اشاره به تعبیر فوق العاده امام خمینی (رض) که امریکا را شیطان بزرگ می نامید، افزودند: بر اساس ت قرآن، شیطان در قیامت به پیروانش می گوید می بایست را سرزنش بکنید که چرا به وعده دروغین من اعتماد کردید امروز نیز بی توجه ی به دروغین بودن وعده های امریکا اعتماد به او، مصداق همین مسئله خواهد بود

به گزارش وعده صادق حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مردم استانهای مختلف کشور، موارد معیشتی مردم را دغدغه عمیق مستمر خواندند و با تأکید بر تکیه بر ظرفیتهای داخلی به عنوان فقط راه حل موارد مردم افزودند: بر جام، به عنوان تجربه، بی نتیجه بودن مذاکره با امریکایی ها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده های امریکا را بار دیگر ثابت کرد و نشان داد راه پیشرفت کشور و بازبینی وضع زندگی مردم، توجه به درون است نه دشمنانی که مدام در منطقه و جهان در حال مانع تراشی برای ایران هستند .
فرمانبردار انقلاب اسلامی، حضـور قشرهای گوناگون مردم از استانها و مناطق مختلف کشور را در این دیدار، نشانگر این واقعیت دانستند که مردم ایران با وجود زبانها، قومیتها و مذاهب مختلف، یکپارچه متحد در تلاش ند ایران عزیز را به عنوان الگوی معنوی مادیِ یک کشور اسلامی به جهان معرفی کنند تا دیگر ملتهای مسلمان با پایداری در مقابل سیاستهای اختلاف انگیز و استثماری استکبار، همین مسیر پر افتخار را طی کنند.
ایشان، پیشرفته ای علمی سیاسی اجتماعی کشورمان را بعد از پیروزی انقلاب، در یک بررسی منصفانه تحسین برانگیز خواندند و خاطرنشان کردند: ایرانی که در دیکتاتوری پهلوی، «وابسته، عقب افتاده ذلیل امریکا و انگلیس» بود، اکنون به کشوری عزیز و مقتدر تبدیل شده که قدرتهای بزرگ به چشـم یک هماورد منطقه ای به او می نگرند و در تلاش ند بر ظرفیتها امکانات او در منطقه مسلط شوند که اما نمی توانند.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تجربه تاریخیِ ایجاد شکوفایی تمدن اسلامی افزودند: مسیر تبدیل ایران عزیز به کشور اسلامی الگو، اما زمان‌بر است نیازمند همت تلاش بی وقفه‌ی مسئولان ملت می‌باشد.
رهبر انقلاب اسلامی تنها راه تبدیل ایران به یک کشور نمونه را تکیه بر ظرفیتها و امکانات داخلی برشمردند و تأکید کردند: تحقق این هدف، نیازمند راهبرد برنامـه ریزی صحیح، کار و تلاش بی وقفه پرهیز از تنبلی و بیکارگی، و اعتماد اطمینان به دشمنان است.
ایشان خاطرنشان کردند: گاه دشمن موانعی بر سر راه ایجاد می نماید که می توان با عقل و تدبیر این موانع را برطرف کرد ولی در هیچ شرایطی نباید به او اطمینان کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای، «تجربه برجام» را نمونه ای روشن از درستی ضرورت بی اعتمادی به دشمنان خواندند خاطرنشان کردند: امروز حتی مسئولان دیپلماسی و افرادی که در مذاکرات داشته اند، این واقعیت را دوباره تکرار می کنند که امریکا نقض عهد می نماید و در ورای زبان چرب و نرم خود، به مانع تراشی تخریب روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها مشغول است.
فرمانبردار انقلاب افزودند: اما چندین سال است مساله بی اعتمادی به امریکایی ها را دوباره تکرار می کنیم اما برخی، سختشان بود این واقعیت را قبول کنند.
ایشان با اشاره به مذاکرات هفته قدیم با پنج به علاوه یک در اروپا گفتند: در این جلسه، مذاکره کنندگان ایرانی به طرفهای مقابل گوشزد کردند که نقض عهد می بکنید ، به تعهدات عمل نمی بکنید همچنان مشغول مانع تراشی هستید.
حضرت آیت الله خامنه ای، گذشت بیش از ۶ ماه از شروع اجرای توافق هسته ای را یادآور شدند و سؤال کردند: مگر بنا نبود تحریم های ظالمانه رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد آیا بعد از ۶ ماه هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده می شود؟ چنانچه نقض عهد امریکایی ها نبود دولت نمی توانست در این مدت کارهای زیادی انجام دهد؟
رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسئولانی که قبل از اجرای برجام می گفتند بعد از اجرای تعهدات ایران، تحریم ها یکباره برداشته می شود افزودند: ولی هم اکنون ، بحث رفع تدریجی تحریم ها بیان می شود، چرا؟
ایشان با اشاره به ابراز ارادت همراهی امریکایی ها در نامـه های ارسال شده قبلی افزودند: حدود ۲ سال پیش گفتیم ملت به عنوان تجربه به مذاکرات هسته ای نگاه خواهد کرد تا ببیند امریکایی ها در عمل چه کار خواهند کرد هم اکنون معین شده که آنها بر خلاف وعده های خود، همچنان به توطئه و تخریب مشغولند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر تجربه اندوزی ملت ایران از رفتار امریکا در قضیه برجام گفتند: آنها می گویند بیایید در موارد منطقه مذاکره کنیم، ولی تجربه برجام به ما می گوید این کار سمّی مهلک است در هیچ مسئله ای نمی توان به حرفهای امریکایی ها اعتماد کرد.
رهبر انقلاب افزودند: اگر دشمنِ آدم ، حداقل به حرفش پایبند باشد می شود در گاهي موارد با او گفتگو کرد اما چنانچه مثل امریکایی ها، نابکار باشد و برخلاف لبخندِ ظاهری، از نقض عهد ابایی نداشته باشد، نمی توان نمی بایست با او مذاکره کرد این واقعیت، علت مخالفت مستمر بنده با مذاکره با امریکایی هاست.
ایشان، موارد و چالشهای منطقه ای ایران و امریکا را با مذاکره، غیرقابل حل دانستند و تأکید کردند: باید با عزم راسخ در راه صحیح پیشرفت مادی معنوی کشور حرکت کنیم؛ آن زمان تمام خواهیم دید که دشمن به دنبال ما می دود نه ما به دنبال دشمن.
رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسئولان دیپلماسی خاطرنشان کردند: امریکایی ها می خواهند تمام چیز را بگیرند هیچ چیز ندهند و مذاکره با چنین دولتی به معنای «انحراف از راه صحیح پیشرفت کشور، دادن امتیازهای پی در پی و تحمل عملی زورگویی، تخلف و نقض عهد» آنهاست.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تعبیر فوق العاده امام خمینی (رض) که امریکا را شیطان بزرگ می نامید، افزودند: بر اساس آیا ت قرآن، شیطان در قیامت به پیروانش می گوید باید را سرزنش بکنید که براي چه به وعده دروغین من اعتماد کردید امروز هم بی توجه ی به دروغین بودن وعده های امریکا و اعتماد به او، مصداق همین مسئله خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای، جوانان و فرهیختگان کشور را به تأمل در سیاستهای کشور در قبال امریکا دعوت کردند و افزودند: این سیاستها بر اساس تجربه، معرفت دشمن، معرفت واقعی اوضاع کشور و منطقه جهان ، شکل گرفته است.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید مجدد بر لزوم تکیه نظری و عملی مسئولان بر ظرفیتها و استعدادهای زیاد داخلی کشور، احیای واحدهای کوچک و متوسط تذکر به اقتصاد دانش بنیان را باعث كم شدن ملموس مشکلات موجود خواندند.
ایشان با دعوت از مردم جهت استفاده کالاهای داخلی از عبارت لوازم خانگی افزودند: متأسفانه با وجود تأکید بر ضرورت ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی، بازارها پر از کالاهای خارجی است و تولید داخلی در فشار قرار دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای برخورد قاطع با قاچاقچیان عمده و رفع اجناس کلان قاچاق را، کاملاً ضروری برشمردند و افزودند: ادامه وضع فعلیِ تولید داخلی، یعنی بیکاری جوانان، رکود بیشتر و زندگی دشوار مردم، اینها را که دیگر نمی شود با رابطه با امریکا و اروپا حل کرد، بلکه بایستی مسئولان كار کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، مشکلات معیشتی مردم را دغدغه عمیق مستمر خواندند افزودند: تمام مشورتها با صاحبنظران نشان می دهد راه حل این موارد تنها در گرو توجه تکیه بر ظرفیتهای داخلی است.
ایشان رفت آمد ماههای اخیر تجار خارجی را، حداقل تهم اکنون بی نتیجه خواندند افزودند: هدف آنها، تسلط بر بازار استفاده داخلی است در حالیکه این مراودات باید به سرمایه گذاری واقعی انتقال فناوری بینجامد.
فرمانبردار انقلاب، پیشگیری از فساد داخلی را، از مهمترین موارد برشمردند افزودند: مسئولان، الحمد له صریحاً اعلام کرده اند که جلوی حقوقهای گزاف و زیادخوری ها را می گیرند در برخي بخشها هم اقداماتی شده است که بایستی گسترش یابد و دنبال شود.
ایشان مسئولان را در رفتار گفتار به ضدیت و مواجهه با اشرافی‌گری فراخواندند و افزودند: وقتی اشرافی‌گری در قله های جامعه به وجود آمد، سرریز آن به بدنه مردم هم کشیده می شود، پس بایستی با فرهنگ اشرافی‌گری کاملاً مواجهه کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سال «اقتصاد پایداری ی، اقدام و عمل» افزودند: اما کارهایی شده است ولی بایستی نتیجه این کارها، جهت مردم محسوس و ملموس باشد.
فرمانبردار انقلاب اسلامی در ادامه به موارد و شرایط پر غاغوی امروز منطقه پرداختند و در تحلیلی کلان خاطرنشان کردند: در این موارد پای امریکا در بین است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، علنی کردن ارتباطات دولت سعودی با رژیم صهیونیستی را خنجری بر پشت امت اسلامیخواند ند افزودند: این کار سعودی ها گناه و خیانتی بزرگ است اما در این غلط بزرگ هم امریکاییها نقش دارند، زیرا دولت سعودی تابع و مسخّر چشم به دهان دولت امریکاست.
ایشان، تجاوز به یمن، بمباران بی‌وقفه «خانه‌ها، بیمارستانها، مدارس» کودک‌کشی مستمر را جرم بزرگ دیگر دولت سعودی برشمردند گفتند: این جنایات نیز با تسلیحات امریکایی و چراغ سبز آنها صورت می گیرد.
فرمانبردار انقلاب افزودند: متأسفانه حتی زمان ی سازمان ملل بعد از مدتها قصد محکوم کردن این جنایتها را دارد، با پول، تهدید و فشار، دهان آن را می‌بندند.
ایشان خاطرنشان کردند: دبیرکل روسیاه سازمان ملل به این فشارها اعتراف کرد، اما باید به جای اعتراف کنار می‌رفت، نه آنکه بماند به بشریت خیانت نماید .
حضرت آیت الله خامنه‌ای، قضیه بحرین و ورود لشکر نظامی بیگانه برای اعمال فشار بر مردم این کشور را نمونه دیگری از اقدامات مورد پشتیبانی امریکا خواندند تأکید کردند: امروز دولت سعودی در دست افراد نابخرد است اما نقد دقیق موارد نشان می‌دهد که دست امریکا در تمام این قضایا وجود دارد.
ایشان همچنین به نقش امریکایی‌ها در ایجاد تقویت گروههای تکفیری با هدف اختلاف‌افکنی در امت اسلامی، ترویج «اسلام اموی و مروانی » و بدنام کردن «ادرود حقیقی» اشاره کردند و افزودند: امریکایی‌ها ادعا می‌کنند که علیه گروههای تکفیری ائتلاف تشکیل داده‌اند، در حالی‌که کار موثر ی علیه آنها انجام نمی‌دهند و طبق برخي گزارشها به این گروهها کمکهایی هم می‌کنند.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اما گروههای تکفیری امروز دامن حامیانشان را گرفته‌اند، زیرا به قول ما ایرانی ها، هر که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در نوعی جمع‌بندی از این بخش سخنانشان، امریکا را به‌وجود آورنده یا تشدید کننده موارد منطقه دانستند و تأکید کردند: ملتهای منطقه قادر به حل این موارد هستند ما ضمن دعوت دولتهای منطقه، به آنها خاطرنشان می کنیم امریکا قابل اعتماد نیست و به دولتهای عرب به چشم وسائل ی جهت حفظ رژیم صهیونیستی و تحقق منافع استکباری خود در منطقه نگاه می‌کند.
ایشان، راه‌حل موارد منطقه را «اتحاد ملتها و دولتهای مسلمان» «پایداری در مقابل اهداف استکباری امریکا گاهي دولتهای اروپایی» خواندند افزودند: می بایست این اهداف را شناخت در مقابل آنها ایستاد و ملت ما هم در همین مسیر، محکم ایستاده است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند با وجود تمام تلاش های امریکایی ها نقشه‌ها و برنامـه ‌های آنها افشا شده امریکا در منطقه روز به روز، رو به ضعفِ است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای دخالت دشمنی امریکا را منحصر به جمهوری اسلامی ایران ندانستند افزودند: در قضایای اخیر ترکیه اتهامی قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تولید و ساخت امریکایی‌ها انجام شده که چنانچه این مسئله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای امریکا خواهد بود.
ایشان با اشاره به ارتباطات خوب ترکیه با امریکا به عنوان مپاک انی منطقه‌ای، خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها با اسلام و گرایش اسلامی مخالفند، پس در ترکیه که گرایشهای اسلامی وجود دارد، کودتا به راه می‌اندازند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اما این حرکت سرکوب، و امریکا در چشم مردم ترکیه منفور شد امریکایی ها در عراق، سوریه و نقاط دیگر به همین شکل، رو به ضعف می باشند .
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به وعده قطعی الهی در نصرت یاری دهندگان دین خدا افزودند: اگر ملت ایران به این وعده قطعی خوش‌بین باشد و مقدمات آن را فراهم نماید ، تمام موارد برطرف خواهد شد.
ایشان در ابتدای سخنانشان با اشاره به نزدیک بودن ماه ذیقعده (یکی از ۴ ماه حرام) افزودند: تعبیر ماه حرام به معنای احترام بیشتری است که خداوند جهت این ماهها قائل شده و برخي کارها را در آنها حرام کرده است به علت همین احترام الهی، می بایست در ماههای حرام، با توجه بیشتر به درگاه خداوند روی آورد و در کسب معنویت تلاش بیشتری کرد.
در این دیدار قشرهای مختلف ی از مردم استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، سیستان بلوچستان، لرستان، کرمان و کرمانشاه حضـور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *