دیدنی های شهر ولادی وستوک روسیه

تور روسیه

اماکن مذهبی
کلیسای رویای بانوی ما Church of the Dormition of Our Lady

این کلیسا در سال ۱۸۷۶ به عنوان یک آسایشگاه توسط کلیسای رویای اولیه، در نزدیکی آن ساخـته شد. این کلیسا در جریان انقلاب سالم ماند در حالی که کلیسای دیگر خراب شد.
کلیسای رویای بانوی ما
موزه ها
موزه ی منطقه ای تاریخ آرسنوف Arsenev Regional History Museum

این محل در سال ۱۹۰۶ تهیه و تولید شده بیشتر یک موزه ی تاریخ طبیعی است که تعدادی از اشیا دوره ی استالین را در حفظ کرده است. اشیای بسياري از بوبین اولیه، پیش از به پدیدار شدن روسیه و تکنیک هایی که جهت شکار و زنده ماندن به کار می بردند، به نمایش گذاشته شده است، این ساختمان دارای دو طبقه با اتاق های موضوعی است.
موزه ی آوازه ی جنگ Museum of the Battle Fame
این موزه در ساختمان زیبا ی قدیمی پر از ستون قرار دارد. این موزه عمدتا با تاریخچه گشت مرزی ( علیرغـم نام جنگی آن – تور روسیه ) همموسیقی شده است.
موزه ی دژ ولادی وستوک Museum Vladivostok Fortress
این استحکامات نظامی مشرف به دریا، بیش از یک قرن پیش، جهت دفاع در مقابل حمله ی ژاپن تولید و ساخته شده اند. امروزه، این زمین ها انباشته از بمب های خنثی شده، اسلحه ها وسایل نقلیه نظامی کوچک است . داخـل این دژ، مرمت شده است و در آن انواع اسلحه، بمب و ماکت هایی از دژ به چشم می خورند. این دژ درست در شمال آکواریوم قرار گرفته است اما بهتریـن مسیر برای رسیدن به آنجا، از خیابان زاپادنایا Zapadnaya است .

زیر دریایی ۵۶- C

به سمت شرق از میدان بورتسوف رولوتسی و نزدیک نمونه مرمت شده طاق نصرت – که در اصل در سال ۱۹۰۲ جهت تزار نیکولاس دوم ساخـته شد. – زیر دریایی بزرگ سبز و خاکستری رنگ ۵۶ – S به چشـم می خورد. تجهیزات بسياري در آنجا مشاهده می شوند ( به علاوه عکس جالب ها ) اما با کیفیت ترین چیز این است که درون زیر دریایی بروید که ده کشتی آلمانی را در زمان جنگ جهان ی دوم غرق کرده است. مسافرت روسیه …
بناها و مکان های دیدنی
قلعه های ولادی وستوک Vladivostok Fortress
زمانی، ولادی وستوک روسیه یکی از مستحکم ترین قلعه های ساحلی جهان به شمار میرفت و از استحکامات بتنی آن به عنوان سنگر برای دفاع از شهر مصرف می شد که هنور در پای کوه ها، امتداد جاده ها و کنار دریا قابل مشاهده است. در این شهر قلعه های بسياري از دوره های مختلف وجود دارد.
قلعه شماره هفت ( Fort No 7 ) – مسافرت روسیه

شانزده دژ محافظ، اطراف شهر ولادی وستوک را احاطه کرده اند. برترین و ارزشمند ترین آنها قلعه شماره هفت است که بر بالای تپه ای در ۱۴ کیلومتری از شمال مرکز شهر قرار گرفته است. این قلعه هزار و پانصد متر تونل دارد که خیلی ی از پارت های آن از آخرین بار که مقر ۴۰۰ سرباز بوده؛ دست نخورده باقی مانده است.
بنای یادبود استپان اوسیویچ ماکاروف Stepan Osipovich Makarov Monument
بنای یادبودی از فرمانده قوت دریایی اقیانوس شناس برجسته است که در گسترش کشتی سازی روسی نقش بسزایی را ایفا نمود. این بنا در میدان لوگوایا قرار دارد.

میدان پلوشاد بوتسوف رولوتسی Ploschad Bortsov Revolutsy
یا میدان مرکزی، واقع در خیابان اسوتلانسکایا، بین ناحیه آلئوتسکایا خیابان اوبورویچا است . این میدان محل مناسبی برای استراحت و تماشای افراد مکانی در اوقات فراغت است . جفت مجسمه ی بزرگ به عنوان یادبود از جنگنده های نیروهای شوروی در خاور دور و به بزرگ داشت افرادی که این خاک دور افتاده از روسیه را به تصرف حکومت بولشویک در آورده اند، در این میدان بنا شده است. ساختمان بزرگ اداری منطقه نیز، از آن سوی میدان جلوه گری می نماید .
ایستگاه قطار ولادی وستوک Vladivostok Train Station
این ایستگاه در اصل در سال ۱۹۱۲ تهیه و تولید شد از آن زمان با دقت چند بار نوسازی شده است. ساختمان ایستگاه قطار به سبکی خاص و با معماری برای ای تهیه و تولید شده بر روی دیوارهای داخلی آن نقاشی هایی وجود دارد
کاخ سفید White House

ساختمان چند طبقه یکپارچه از سنگ سفید مرمر که در سمت غربی میدان بورتسوف رولوتسی Bortsov Revolutsy قرار گرفته اقامتگاه فرماندار منطقه است . این ساختمان در سال ۱۹۸۳ توسط معمار ای. رزونوف E.Rosanov طراحی شده است.
کاخ سفید White House
بنای یادبود رزمندگان نیروهای شوروی در خاور دور Monument to the Fighters for Soviet Power in the Far East
این بنای باشکوه در میدان بورتسوی رولوتسی قرار گرفته است. این میدان محل تجمع گردهمایی مردم است جمعه بازار هم در آن برگزار می گردد.
ساختمان شماره ۱۵
این ساختمان که سابقا زیاد مجلل بوده در راستای خیابان آلتسکایا قرار دارد. این ساختمان زرد رنگ، جنب دفتر شرکت کشتیرانی خاور دور واقع است، که زمانی منزل یول جهت نر، هنرپیشه معروف بود.
بانک پرموری Bank Prymorye
این ساختمان در زمان شوروی سابق به عنوان مرکز فرماندهی کل قوت دریایی امپراطوری مکانی جهت دفاتر کا. گ. ب ( سازمان امنیت شوروی ) احداث شد. گذرگاه زیرزمینی مخفی در زیر این ساختمان حفر شده بود که تا تپه امتداد داشت.
طاق نصرت The Triumphal Arch
زمانی که تزار دوم جهت نظارت بر آخرین وهله ی تهیه و تولید راه آهن ترنس سیبریه به ولادی وستوک روسیه آمد، مردم مقامات شهر این طاق نصرت را بنا نمودند. بعدا کمونیست ها که علاقه ای به سمبل های سلطنتی نداشتند، آن را منهدم کردند. در سال ۲۰۰۰ طرح هایی از طاق اصلی در بین اسناد بایگانی شده در موزه ی آرسنیف پیدا طاق مهم مرمت شد.

فانوس دریایی Lighthouse

فانوس دریایی ایگرشل صدمین سالگرد ساخت خود را در سال ۲۰۱۰ جشن گرفت و با وجود اینکه محیط بزرگی ندارد نمی توان به درون آن رفت، اما ارزش دیدن را دارد. قدم زدن در آنجا در صورتی که هوا مساعد باشد بهتر است از فراز آن چشـم انداز زیبا یی به جزیره ی راسکی دریا وجود دارد.
اداره ی مرکزی ناوگان کوچک سیبریه ای Siberian Flotilla Headquarters
این ساختمان توسط یک مهندس قوت دریایی طراحی شده است که در جنگ های روس – ژاپن در سال ۱۹۰۴ و ۱۹۰۵ کمپانی داشته است.
اداره پست تلگراف Post and Telegraph Office
این ساختمان با شکوه، از وقت احداث در سال ۱۸۹۷ تا کنون همچنان محل اداره پست تلگراف است.
برج لانه عقاب Eagle’s Nest Mount
این برج دیده بانی به ارتفاع ۱۹۹ متر، مرتفع ترین ساختمان در مرکز شهر است. تور روسیه …
راه آهن قطار کابلی Funicular Railway
شکی نیست یکی از دیدنی های محبوب در ولادی وستوک روسیه ، عملکرد روان و ملایم این نوع قطارها در خاور دور است . قطار کابلی دو طرفه در هر دقیقه یکبار به طور تفریحی از تپه ای ۱۰۰ متری بالا می رود. در آن بالا، می توانید از طریق زیرگذری به پایین خیابان سوخانوا بروید از کنار ساختمان های دانش کده فنی دولتی خاور دور چشـم اندازی بی شبیه به شهر داشته باشید.
آکواریوم Aquarium یا اشناریوم Oceanarium
در شمال بندر اسپروتیونایا قرار دارد. این آکواریوم در سال ۱۹۹۱ در دو بخش افتتاح شد: بخش موزه نمایش زنده. در بخش موزه ی آن، موجودات حیواناتی که در سواحل دریاهای خاور دور وجود دارند، مشاهده می شود. علاوه بـر این نمونه هایی از حیوانات در حال انقراض مرجان ها نیز در ان وجود دارند. در بخش نمایش زنده، بیش از ۱۸۰۰ نمونه از انواع موجوداتی که در خلیج پتر کبیر … زندگی می کنند، گردآوری شده است. محل ویِژگزینشه نیز جهت دلفین ها در این آکواریوم در نظر گرفته شده است.
از دیگر دیدنی های شهر می توان این موارد را نام برد:
یادواره ی رزمندگان نیروهای شوروی در خاور دور، مجسمه ی لنین، لنگرگاه اسپورتیونایا، یادواره ی قوت دریایی سالن تئاتر پوشکینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *