دندانپزشکی زیبا یی

دندانپزشکی قشنگ یی

و هر آنچه که می بایست بدانید

drsaffarharandi

دندانپزشکی زیبا یی در واقع به قشنگ یی ظاهر دندان های شما مربوط می شود.که شما می توانید جدا از سلاکت دندان های خد لبخندی زیبا را به چهره خود هديه دهید که این علت هم یکی از هنر هایی موجود در علم دندانپزشکی می باشد.و دندانپزشکان سعی بر این دارند که همچنین سلامت دندان ها لبخندی زیبا یی را به افراد هديه کنند.در رشته دندانپزشی رشته هایی راهنمای داده می شوند که مر بوط به زیبا یی بوده که پروتز های دندانی و ارتودنسی از عبارت این تخصص ها به حساب می آیند.در غیر این صورت دندانپزشکی زیبا یی یک رشته رسمی به حساب نمی آید و افرادی که د این عرصه کار دارند پی به فروش رساندن کالاها خود هستند .
در دندانپزشکی زیبا یی روشی که بیش از تمام به کار رفته می شود سفید نمودن دندان ها است .سفید شدن دندان ها در دندانپزشکی و موادی که دندانپزشک جهت سفید کردن دندن های زرد رنگ به کار می برد اثر گذار تر واقع بوده و همين طور ماندگاری را به دنبال خواهد داشت به نسبت موادی که جهت سفید نمودن دندان ها به بفروش رسیده و هر شخصی می تواند به تنهایی از آن با نرخ کمتری از دندانپزشکی استفاده نماید .
جهت زیبا نمودن ظاهر دندان ها با تغییر در شکل مینا سبب رفع فراز و نشیب در آن شده،که بعضی در دندان های بعضی از افراد شاهد شکستگی های ریز بوده که از این راه می توان جهت رفع این شکستگی مصرف کرد.باید به این نکته توجه داشت که مینای دندان هرگز قابل برگشت نبوده و در برخي از موارد مشاهده می شود که عاج دندان با خطراتی دست و پنجه نرم می نماید .که اینروش با نام های دیگری هم شناخته شده است.
با شکل دندان به دندان ها که بوسیله تراشیدن میلیمتری لایه هایی از دندان صورت می پذیرد ایجاد طرح گفته می شود.که خود یک بهبود لحظه ای و فوری در دندانپزشکی به حساب می آید که دندانپزشک توسط آن دندان های شکسته ،ترک دار،خمیده و همين طور دندان هایی که روی سوار شده اند را بازبینی می نماید.افرادی که از ارتودنسی را مصرف می کنند اینشیوه نیز جهت آنها مورد استفاده قرار می گیرد که بایستی دانست که این نحوه برگشت ناپذیر است .که با شکل دادن دوباره دندان در واقع در ظاهر طول موقعیت دندان تغییر حاصل می گردد.
روش فیلینگ کامپوزیت: دندانپزشکان در اینآموزش بر روی سطح دندان ها ترکیبی که از مواد که شبیه مینا بوده بر روی دندان های شخص قرار داده بعد از آن فرم مورد نظر را به آن اعمال کرده بعد از اینکه استحکام خود را حفظ نمود مورد پولیش قرار می گیرد.
پل دندان:در برخي از موارد دندان های مصنوعی به فک اتصال داده می شوند در موارد دیگر به صورت یک پل با یکدیگر اتصال برقرار می کنند.بوسیله اینروش دندان مصنوعی به دندان های طبیعی مجاور با مصرف از یک قلاب متصل داده می شود ولی اینراهنمای روشی قدیمی بوده زیرا وجود این قلاب ها در دهان قابل مشاهده است جهت همین خیلی مورد پسند قرار نمی گیرد.
پل های دندان جلوه ای زیبا بوده کاملا بی دردسر که از این دو موارد می توان از خصوصیات ی بارز اینراهنمای نام برد. آسان بودن از مصرف این پل ها به قدری است که فرد گاهي وقتها فراموش می نماید از اینکه دندانی مصنوعی در دهان دارد.و در بعضی از موارد نیز از اتصال جهت ترمیم دندان ها استفاده می شود.
پل های چسبان:در موارد ی که ستون و پایه های کنار دندان سالم بوده عاری از هیچگونه پر شدگی باشد،پل چسبان را می توان مورد مصرف قرار داد تا زیبا یی و ظاهر دندان های شما بیشتر باشد.فرق عمده اینروش باروش اتصال در این است که به میزان زیاد کمی از مینای دندان تراش داده می شود.به طوری که اینروش در حفظ سلامت دندان های مجاور تأثیر گذار است و آسیبی به آنها وارد نخواهد کرد.و در وهله بعد پل های چسبان را به محل های از دندان که تراشیده شده می چسبانند.
لامینت(لمینت):موارد تشکیل دهنده لمینت از پرسلن بوده که لایه ای با ضخامتی کم و نازک است که مستقیماً بر روی دندان در دندانپزشکی زیبا یی چسبانده می شود موارد استفاده از لمینت در مواقعی است که دندان ها فوصل در بین آنها بوده یا اینکه تغییر رنگ در آنها به گونه ای است که با روش های سفید کننده دندان جوابی قابل قبول نمی گیرند.که مصرف از اینآموزش برای ایجاد قشنگ یی لبخند زیاد مورد پسند در بین افراد واقع شده است.
مصرف ازآموزش های مختلف از عبارت روش های ذکر شده در بالا جهت رفع نامرتبی و یا تغییر رنگ دندان ها جهت مرمت دندان ها لثه و ایجاد قشنگ یی در لبخند شما تنها یک هدف به دنبال دارد آن حفظ سلامت دندان ها ایجاد نظم در آنها بوده که رازی همچون سلامت ی را به همراه دارد.از طرفی می توان گفت با توجه به اینکه اصلاح طرح لبخند و یا ترمیم دندان ها با وجود اینکه با مراجعه به دندانپزشکی زیبا یی نرخ آور بوده و با زمانی که به خود اختصاص می دهد پر دردسر نیز است .پس توصیه ما به شما مراقبت شدید از دندان هایتان است تا از ظهور آسیب دیدگی در آنها پیشگیری شود.با وجود اینکه مراقبت های لازم را انجام دادید ولی باز هم دندان ها دچار آسیب دیدگی شدند می توانید سریعاً به دندانپزشک مراجعه کرده و دندان هایتان را مورد معالجه قرار دهید تا از آسیب دیدگی بیشتر پیشگیری شود.و بیمار باید ین نکته را بداند که دندان پزشک رفیق او و دندان های او بوده و تنها هدفش خدمت کردن است و دندانپزشک هم بایستی بداند بیمار به وی جهت دستیبابی به سلامت دندان هایش نیاز دارد و فردی مورد اعتماد جهت اوست.
جدا از این هر شخص باید این مسأله را در نظر داشته باشد که به اضافه مراقبت هایی که جهت دندان هایش انجام می دهد باید حداقل دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کرده تا از سلامت دندان ها ی اطمینان حاصل نماید .

یکی از مهمترین شاخه های رشته دندانپزشکی مربوط می شود به دندانپزشکی زیبا یی.منظور از این اصطلاح این است که جهت بالابردن عملکرد دندان ها و همچنین بازبینی پیدا کردن میزان زیبا یی انها عملیاتی صورت می پذیرد تا به این هدف نزدیک تر شود.در واقع می توان اینگونه عنوان کرد که دندانپزشک در واقع همچنین اینکه باید دارای علم کافی باشد باید یک هنرمند باشد. تلفیقی از علم و هنر در دندانپزشکی می تواند منجر به کاری با کیفیت در خروجی شود.همچنین اینکه هدف از دندانپزشکی بالا بردن سلامت دهان دندان است هدف بعدی ان بالا بردن میزان زیبا یی خنده نیز است .
اما بایستی گفت که رشته دندانپزشکی قشنگ یی به صورت تخصصی نداریم و عملا گروهی از دندانپزشکان خودشان در این شاخه در حال کار هستند .جهت مثال در امریکا هیچ وقت این رشته به عنوان یک رشته رسمی در دانش کده شناخته نشد .در این بین دو تخصص خیلی مهم وجود دارد که نمی توان بین انها و مباحث قشنگ یی دندان ها ارتباطی قائل نشد. این دو تخصص عبارتند از ارتودنسی و پروتزهای دندانی.برای تخصص گرفتن در این رشته ها بایستی در ابتدا مدرک دندانپزشکی داشته باشید پس به مدت سه سال نیز به ادامه تحصی در ان رشته بپردازید.
از عبارت موارد ی که در دندانپزشکی قشنگ یی صورت می پذیرد می توان به بهبود های بیلیچینگ یا سفید کردن دندان ها اشاره کرد.اما امروزه شاهد هستیم که جهت سفید کردن دندان ها در داروخانه حتی بدون نسخه پزشک داروهای خیلی ی وجود دارد اما کاری که یک دندانپزشک در این زمینه انجام می دهد به مراتب تخصصی تر دارای ماندگاری بالاتری خواهد بود.

یکی از کارهایی که در دندانپزشکی زیبا یی انجام می شود تا ظاهر دندان ها مرتب تر از قبل شوند و پستی و بلندآنها گرفته شود شکل دادن به مینای دندان ها است.اما باید به این نکته توجه داشت که مینای دندان دیگر برگشت ناپذیر است و با برداشتن ان گاهیی احتمالا به عاج دندان آسیب های جدی وارد شود . پس این کار حتمـا می بایست توسط کارشناس واقعی دندانپزشکی صورت پذیرد.
اما یکی دیگر از کارهایی که در دندانپزشکی زیبا یی انجام می شود ایجاد طرح است. در واقع منظور از ایجاد طرح شکل دادن دوباره به دندان ها است. شاید بر تاثیر فرسایش و دندان قورچه شکل دندان ها تغییر کرده باشد و نیاز است که از کارشناس زیبا یی در این زمینه مصرف شود تا دوباره شکل مهم را به انها باز گرداند.
اما یکی دیگر از کارهایی که در دندانپزشکی قشنگ یی انجام می شود فیلینگ کامپوزیت نام دارد.در اینراهنمای از ترکیب مینا مانند مصرف شده که بروی سطح دندان قرار خواهد گرفت.بعد از اینکه این ترکیب بروی دندان قرار گرفت و شکل را بدست اورد سفت شد نوبت به پولیش کشیدن می رسد تا به /ان شکل لازم و مناسب داده شود.
مریلند بریج، دندان‌های مصنوعی هستند که بین دو عاج دندان قرار داده می‌شود تا محل دندانی که خالی است را پر نماید . آن دو عاج، دندان مصنوعی را به دو دندان کناری متصل نگه می‌دارد. از اینروش برای افرادی که یا چند دندانشان را از دست داده‌اند استفاده می‌شود. این نوع دندان مصنوعی مانندبقیه دندان‌هایی مصنوعی، قابل برداشتن و گذاشتن نیستند. در نواحی دندان که فشار کمتری را متحمل می‌شوند مانند دندان‌های جلویی، از مریلند بریج استفاده می‌شود. پل‌های پایه دار یا مریلند بریج باعث تصحیح گاز زدن و حرف کردن می‌شود. افراد این پل‌های دندانی، الزام به رعایت جدی بهداشت دهان و دندان دارند؛گرچه، این دندان‌ها تا ده سال یا حتی بیشتر دوام می‌آورند.

با وجود اینکه در هر لحظه از زندگی شاهد تغییراتی در علم و تکلنولوژی بوده اید و شاهد پیشرفت هایی هستید که با این وجود زیبا یی مقوله ای به حساب می آید که در تمام حال از دیر باز تا به امروز از ارزش بالایی برخوردار می بوده است.و از عبارت این قشنگ یی ها دارا بودن لبخند زیبا به شما در تمام مراحل موقعیت های زندگی از عبارت از نظر عاطفی و اجتماعی ،موقعیت مشاغل بهتر خوب یت های چشـم گیری را جهت شما به ارمغان می آورد.و آن بر این امر بر این است که دندان ها و لبخند در زیبا یی شخص نقش مهم به دنبال دارد و سبب بالا رفتن جذابیت در فرد شده به دنبال آن اعتماد به نفس بالا را جهت افراد به همراه دارد.
برای افرادی که از داشتن این زیبا یی در دندان هایشان محروم می باشند با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی شاهد آن هستید راه حلی در نظر گرفته شده که این راه حل ها در دندانپزشکی زیبا یی این توانایی را دارند که شما موارد قشنگ یی دندان های را نزد آنها برطرف نمائید.
ویرایش طرح لبخند نزد دندانپزشکی قشنگ یی به گونه ای است که آنها با در نظر گرفتن قرینه بودن دندان ها در دو سمت دهان و همچنین مساوی بودن طول دندان ها و همين طور نکات بسیار زیاد ریز دیگری که طبق به کار بردن تکینیک های مورد بررسی قرار ی گیرد. با رفع نمودن هر کدام از این نقص ها قشنگ یی لبخند جهت شما خلق می شود.
بهبود های دندانپزشکی قشنگ یی گونه های مختلف ی دارد که مهم ترین این بهبود ها موارد ذکر شده در زیر است :
لمینت(لامینت ) دندان که به دو نوع سرامیکی و کاموزیتی تقسیم بندی می شود.
جراحی جهت زیبا سازی لثه که با این کار با بلند نمودن طول تاج دندان ها و همچنین بلندی یا برفرمی موجود در لثه برطرف می گردد.
بلیچینگ و یا سفید کردن دندان ها
در این متن از دندانپزشکی زیبا یی به شرح گاهي ازروش های زیبا یی طرح لبخند در دندانپزشکی زیبا یی می پردازیم:
بلند نمودن لثه یکی ازراهنمای های دندانپزشکی قشنگ یی به حساب می آید که با انجام این راه منجر به شکل دادن و همين طور برخواستن لثه می گردد.و بدین صورت است که با شکل دادن به لایه های دندان ها به شکلی زیبا متقارن نمایش داده می شوند.عواملی متعددی از عبارت : مصرف دارو های خاص،انجام ارتودنسی زیبا یی همچنین التهاب لثوی سبب بزرگی غیر طبیعی در لثه های افراد می گردد.
روش استرداد گاز گرفتن جهت آن دسته از افرادی کابرد دارد که دندان های آنها به ساییدگی منجر شده که این ساییدگی شاید علت آن رفلاکس های اسیدی باشد.با به کار بردن اینروش بر روی دندان های بوسیله دندانپزشکی زیبا یی به دندان هایشان اندازه و بعد دوباره داده و لبخند قشنگ یی را به فرد جايزه داد. در گاهي از موارد مشاهده می شود که با به کار بردن اینراهنمای چروک هایی که در اطراف گوشه لب دیده می شود برطرف گردد.و ناراحتی شخص جهت ایجاد این چروک ایجاد شده از بین برود حس جوانی به او دست بدهد.
ترمیم دندان های شکسته یک کار رایج به حساب می آید که امکان این کار در زمان های نه چندان دور میسر نبود، با وجود اینکه امکان ست نمودن رنگ دندان خود با سری ی که ترمیم شده میسر نبود در حال حاضر با پیشرفت در علم دندانپزشکی با ترمیم دندان های شکسته دیگر نمی توان آن را جدا از دندان دید و تشخیص داد که دندانی ترمیم شده است. و قبلاً دندانپزشکان جهت ترمیم دندان ها ی شکسته مواد سرامیکی را مورد مصرف قرار می دادند که نرخ بالایی را در بر داشت.و این کار به نحوی انجام می شد که که این مواد را روی دندان ها می چسباندند.و یا اینکه با نوعی چسب روی دندان ها را پوشش می دانند که جهت انجام این کار فقط کافی بود میزان ی از این چسب را روی دندانی که شکسته شده بمالند.و پر کردن دندان ها با مواد چسبدار به زیبا یی دندان یاری کرده سبب طبیعی جلوه دادن دندان ها می گردد. در مورد عمر دندان های ترمیم شده ضروری به ذکر است که به عوامل مختلف ی بسته است که از عبارت این عوامل می توان از باکتری های موجود در دهان ، ترکیب بزاق همچنین تغذیه بهداشت دهان و دندان و… نام برد.
مواد به کار رفته جهت ترمیم دندان ها در دندانپزشکی قشنگ یی :در زمان های قدیم جهت پر نمودن دندان ها موادی را مورد مصرف قرار می دادند که ساخـته شده از فلزهایی گوناگون از عبارت : آمالگام ، طلا و در بعضی از موارد پرسلن بود.ولی در حال حاضر جهت پر کردن دندان ها فقط پرسلن که عاری از جیوه بوده مورد استفاده قرار می گیرد.که با انجام اینراهنمای ظاهر دندان ها طبیعی نمایش داده می شوند.که طریقه قرار گیری آن بر روی دندان ها بدین صورت است که توسط مواد چسبنده رزین به دندان ها چسبانده می شود.
بعد از پر نمودن بخش هایی از دندان ها که آسیب دیده اند احتمال دارد مجدداً عیب هایی وجود داشته باشد،به همین سطح بالایی دندان باید کاملاً پوشش داده شود.
در حال حاضر دندانپزشکان در زمینه دندانپزشکی زیبا یی مواد مختلف ی را برای ترمیم دندان ها پیشنهاد می دهند که این مواد به رنگ طبیعی دندان خیلی نزدیک بوده که نظر افراد خواستار همین علت هستند .
چگونگی اخذ تخصص دندانپزشکی زیبا یی:بعد از اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی بعد از قبول شدن فرد در آزمون دستکمک طی مدت زمان ۳ سال به طور جمع و جور قادر خواهد بود که در زمینه ترمیمی و زیبا یی تخصص دریافت نماید .
وسیع ترین انجمن دندانی در جهان که آکآدم ی دندانپزشکی قشنگ یی امریکا نام دارد،عضو های تشکیل دهنده این سازمان از متخصصین،دندانپزشکان عمومی ،بهداشت کار دهان دندان تکنسین تست گاه و دانشجو تشکیل شده است که تمرکز این افراد به بالا رفتن توانایی علم آنها در زمینه دندانپزشکی زیبا یی است . که با وجود اینکه شروع کار آنها از سالذ۱۹۸۴ شروع گردیده ولی تا به امروزه توانسته تعداد بسیار زیاد ی را در امریکا و دیگر کشور ها به خود جذب نماید .

امروزه علمی به نام به وجود آمده است.همان گونه که می دانید در سالهایی قدیم نیاز به رسیدگی به دندانها باعث شد تا آدم به فکر راه چاره باشد.پس رفته رفته علمی به نام دندانپزشکی به وجود آمد تا درد را در ناحیه دندان تسکین دهد و از خرابی دندان ها پیشگیری نماید همچنین آن در ترمیم آنها تاثیر گذار باشد.اما این فقط برای کارهایی بود که انجام دادن آنها ضروری بوده است و انجام ندادنشان باعث ظهور اتفاقات بدتری جهت فرد می شده است.اما در سال های اخیر علمی به نام دندانپزشکی زیبا یی به وجود آمده است.هدف از به پدیدار شدن این رشته این است که قشنگ یی را جهت شخص به ارمغان بیاورد.در این رشته کارهایی انجام می شود که برعکس زیبا رشته دندانپزشکی، انجام ندادنش جهت بیمار هیچ ضرر ی ندارد ولی انجام دادنش برای قشنگ یی فرد مفید است و اعتماد به نفس را در افراد تقویت می نماید .
این رشته نیاز شبیه بقیه رشته ها به دلیل نیاز آدم به وجود آمده است.ما امروزه در جهان یی زندگی می کنیم که داشتن یک چهره قشنگ و لبخندی دلنشین دیگر مزیت به شمار نمی رود بلکه نیاز است.در جهان ی مدرن امروز تقریا تمام مردم جهان امکانات بهداشتی جهت سالم نگه داشتن دندان هایشان را در اختیار دارند و هر کشور و هر شهری دارای دندانپزشکی است .در جهان ی دیجیتالی مدرن امروزی، برای اینکه شغل خوب مناسب داشته باشیم می بایست ظاهری آراسته داشته و لبخندی قشنگ بر روی لبان ما باشد.بسیار زیاد ی از افراد به طور طبیعی از این موهبت الهی برخوردار هستند ولی خیلی ی از افراد متاسفانه دندان هایی نامنظم و نامطلوب دارند و با اینکه بهداشت دهانی را رعایت می کنند ولی لبخند دلنشینی ندارند و همین باعث می شود که در دید افراد جامه مفرق با آنچه که واقعا می باشند ظاهر شوند.
امروزه این مساله جهت افراد کاملا برطرف شده و می توانند با یاری گرفتن از رشته دندانپزشکی زیبا یی ظاهر خود را زیبا کنند و چهره ای دلنشین و جذاب داشته باشند.

چیزی که باعث می شود فردی خنده قشنگ یی داشته باشد چهره ای مهربان را به همگان نشان دهد، نوع چینش دندان ها و مرتب بودن آنهاست.پس این رشته به اصطلاح چیدمان دندان ها منظم کردن آنها می پردازد.همان گونه که می دانید در سن نوجوانی و کودکی به افراد گفته می شود که زمانی که در دندانی در دهانشان در حال رویش است، به جای آن زبان نزنند زیرا باعث کج درآمدن آن می شود.احتمالا این ادعا ریشه علمی داشته باشد و کاملا درست باشد.شاید هم چندان صحیح نباشد.پرداختن به این مورد از بحث ما خارج است ولی نکته ای که باید در نظر داشت این است که چیدمان دندان ها و فرم قرار گرفتن آنها در کنار هم از همان زمانی شروع به شکل گیری می نماید که شخص برای اولین بار مالک دندان می شود.
در آن دندان ها شیری می باشند عمر خیلی کوتاهی دارند انجام هر گونه عمل زیبا یی بر روی دندان کاملا غلط و غیر اصولی محسوب می شود زیرا هزینه ای اضافی است و با از بین رفتن دندان همه زحماتی که پزشک بر روی آن انجام داده است به هدر خواهد رفت.لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود که هیچ گونه عملی در راستای زیبا یی بر روی دندان انجام گیرد..
در رشته دندانپزشکی زیبا یی چندین نکات می باشند که در افراد مختلف مفرق هستند .یکی از این عوامل ژنتیک وراثت در افراد است.ژنتیک در دندان ها چیدمان آنها بسیار زیاد تاثیر گذار است.فک و استیل دهانی تماما ناشی از وراثت ژنتیک شخص است .حتی جنس دندان ها، رنگ آنها، پایداری و در برخي مواقع حتی حالت های دندان ها میزان رویش آنها به قوانین وراثت در افراد بستگی دارد.
به عنوان مثال افرادی که والدین آنها دندان های ضعیف سستی داشته اند به ابه احتمال زیاد ل قوی دندان های چندان مطلوبی ندارند.یا در صورتی که دندان هایی خود با کیفیتی داشته باشند ممکن است آنها را از یکی از اقوام نزدیک به ارث برده باشند.در هر صورت ژنتیک از مهمترین عوامل در قشنگ یی لبخند است.
پزشکان جهت ترمیم دندان ها قشنگ تر کردن آنها سعی در آن دارند تا قرینه را در دهان و دندان به بهتر ی رعایت کنند طبق نیمی از دندان ها نیمی دیگر را اصلاح کنند.زیاد مهم است که چینش دندان ها چطور انجام میگیرد.برخي شاید چیدمان دندانی چندان قشنگ نباشد ولی قرینه بودن آن باعث شود که چندادن در نظر عموم نامطلوب به نظر نرسد و یا حتی زیبا باشد.در بسیار زیاد ی از موارد هم ممکن است دندان ها به ترتیب متوالی به فاصله های مرتب منظم چیده شده باشنند ولی به اینکه با طرف دیگر فک قرینه نیست ظاهر مطلوبی نداشته باشد.این گونه موارد خیلی پیش خواهد آمد.اما دندانپزشکی زیبا یی سعی بر آن دارد تا تمام این موارد را برطرف نماید.در این رشته شخص هر ژنتیکی که باشد می تواند از این طریق نقایص دهان دندان خود را اصلاح نماید .همانگونه که گفته شد این رشته فقط مناسب افردای است که به سن بلوغ رسیده اند دیگر قرار نیست با دندان های شیری سر کنند.
مبحث قرینه از مهمترین چیزهایی است که باید در دندانپزشکی قشنگ یی مورد ارزیابی قرار گیرد و بحثی مفصل و اما کمی پیچیده به شمار می رود.همچنین موارد گفته شده در مورد قرینه دندانها نسبت به طرف دیگر دهان، نوعی قرینه دیگر هم وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد.این قرینه همان توازن ترکیب بین دندان های بالایی پایینی است.در کل این رشته سعی در افزایش کارایی دندان ها ندارد تمرکزش تنها بر روی قشنگ یی دهان بیمار است.اما این بدان مفهوم نیست که تمام چیز را فدایی قشنگ یی می کنند.چنانچه توازن بین دندان های بالایی و پایینی به طورکامل به درستی انجام بگیرد، غذاها خوب جویده می شوند و سطح زیادتری از غذا بر روی دندان ها قرار می گیرد.به اضافه آن زمانی که تمام دندان ها با فاصله ای یکسان و به صورت همزمان با بر روی نیز قرار بگیرند، دیگر هیچ مواد غذایی سالم اصطلاحا زنده از روی آنها خارج نمی شود.ولی در دندان هایی که کاملا بر روی هم قرار نمیگیرند این گونه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *