تکنولوژی وی اس تی ( VST ) چیست و چه کاربردی دارد

تکنولوژی وی اس تی ( VST ) چیست چه کاربر دی دارد

فروش vst

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

دوست ها و هنرمندان عزیز در این متن به توضیح جامعی از تکنولوژی تهیه و تولید موزیک بوسیله رایانه و توسط ی سازهای مجازی ( وی اس تی اینسترومنت ها ) و تحلیل کلی این مورد می پردازیم .

دوست ها و هنرمندان عزیز ، در این مطلب به شرح جامعی از تکنولوژی تولید و ساخت موزیک توسط رایانه و توسط ی سازهای مجازی ( وی اس تی اینسترومنت ها ) ارزیابی کلی این موضوع می پردازیم .

سری اول :

VST در واقع مخفف شده ی جمله Virtual Studio Technology است که تکنولوژی ساخت و ویرایش صدا بصورت مجازی است .

توسط ی این تکنولوژی نرم افزار ی شما می توانید با استفاده از انواع سازهای مجازی ( VSTi ) ، همه ایده های موسیقی ایی خود را در رایانه شخصی خود ، به صورت نا محدود اجرا کرده و ویرایش بکنید .

تا قبل از بپدیدار شدن این تکنولوژی ، همه صداهای الکترونیک بوسیله سینت سایزر های سخت افزاری در شرایط پیچیده ( تنظیم فرکانس و … ) تولید و ساخته می شد .

توسط این تکنولوژی مراحل تهیه و تولید موزیک خیلی آسان تر شده است . به این ترتیب شما در رایانه شخصی خود توسط یک نرم افزار میزبان ( DAW ) ( مثل نرم افزار های : Cubase ، FL Studio Logic Pro ، Protools و … ) می توانید انواع مختلف و بسیار زیاد وسیع ای از صداها سازهای مختلف ( با کیفیت زیاد بالا کاملا مشابه صوت ساز اصلی ) داشته باشید با آنها آهنگ سازی بکنید . مزیت اینگونه صداها این است که در بهتریـن استودیوهای جهان و با با کیفیت ترین تجهیزات صدابرداری ضبط شده اند و کیفیت خروجی بسیار زیاد بالایی دارند .

سازهایی مثل : پیانو ، گیتار آکوستیک گیتار الکتریک انواع سازهای زهی ، سازهای کوبه ای ، سازهای بادی ، سنتور قانون بیش از هزاران نوع از صداهای ساخـته شده بوسیله سینت سایزر … که هر کدام در قالب یک بانک صدا یا پلاگین مجزا ، روی پروگرام میزبان شما نصب شده و قابل مصرف است .

همچنین انواع پلاگین های شبیه سازی شده جهت ویرایش صدا ( VST Plugin ) نیز به همین ترتیب قابل نصب مصرف هستند .

موزیک سازی بوسیله رایانه ، به شما این امکان را می دهد تا علاوه بـر اجرای ایده های موسیقی ایی شخصی خود بتوانید با امتحان کردن انواع صداها ایده های را زیاد کاملتر بکنید به نتیجه برسانید خلاقیت خیلی زیادتری در ساختن انواع به احتمال زیاد ت موسیقی در همه سبک ها داشته باشید .

امروزه در جهان بسیار زیاد ی از موزیسین های بزرگ از این تکنولوژی استفاده کرده آثار خیلی زیبا یی خلق می کنند . بطور مثال شما نوازنده ی یک ساز بخصوص هستید بوسیله این تکنولوژی شما می توانید ارکستر کامل یا گروه کر در رایانه داشته باشید و یا بوسیله یک میدی کنترلر ( MIDI Keyboard ) و یا حتی کیبرد رایانه ! ، سنتور ، پیانو درامز ، ویولن … بنوازید ! و با استفاده از این قابلیت همه ایده های خود را اجرا بکنید .

حتی در نرم افزار های مثل : Sibelius شما می توانید نت نویسی کرده و با استفاده از بانک صداهای موجود در نرم افزار ، موسیقی خود را اجرا بکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *