تعمیر دستگاه کپی

کارشناسان و متخصصان مرمت دستگاه کپی ، کپی رنگی میتوانند دستگاه های فتوکپی شما را چه به صورت آنالوگ چه به صورت دیجیتال است مرمت نمایند
اما فرق دستگاه دیجیتال و آنالوگ در چیست ؟

نمایندگی شارپ در ایران

نمایندگی شارپ,نمایندگی شارپ در ایران,نمایندگی sharp

دستگاه کپی آنالوگ که نسل قدیمی تر نسبت به دیجیتال است هیچ گونه ویرایش روی عکـس اعمال نمی شد ، و دقیقا خود عکس زیبا را بر روی کاغذ چاپ می گردید و تصویر به صورت مستقیم و بدون دخالت یه ویرایشگر یا برنامـه ی چاپ می شد اما دستگاه دیجیتال با قابلیت بالا ابتدا وقتی عکس زیبا را اسکن کرد به ۰ ۱ تبدیل می نماید و آن را به قسمت های مختلف ی منتقل می نماید تا بتواند آن را ذخیره نماید پس امکان ویرایش اعم از دوباره تکرار یک عکس یا تکرار پارت ی از عکس برش سری ی از عکس عوض کردن رنگ های قالب صفحه را دارا است .

دستگاه کپی دیجیتال با درا بودن لیزی با آیینه که عکس زیبا اسکن شده را مجازی سازی می نماید و آن را که به صورت صفر و یک در آمده را به قطعه قطعه و یا خطی به بر روی کاغذ چاپ می نماید .

از قالبیت های دیگر دستگاه های دیجیتال این است که دارای حافظه می باشند این حافظه این ویژگی که یکبار سندی اسکن شود پس برای مدتی این سند اسکن شده در حافظه بماند تا زمانی که به آن احتیاج شود از آن استفاده نماید دیگر نیاز به اسکن آن صفحه نیست .

این قالبیت به کم مصرف بودن آن نیز کمک می نماید برای مثال جهت کپی گرفتن از ۱۰۰تا برگه دیگر نیاز به اسکن ۱۰۰بار نیست یک باراسکن کرده انرا ۱۰۰بار چاپ نماید پس برای مرمت دستگاه کپی کمتر نرخ پرداخت می شود وطول عمر زیادتری دارا می شود . نحوه کار در دستگاه های رنگی به همین گونه است با این فرق که در گام اول بعد از اسکن عکس به ۴ رنگ ابی، قرمز ، سیاه زرد تقسیم شده تونر که این رنگ ها را بروی کاغذ چاپ می نماید، روی غلطک ها هم جهت پیشگیری از چسبندگی غلطک هایی که رنگ را به کاغذ منتقل مینماید یک لایه روغن ویژه قرارگرفته است این کار به اصلاح عملکرد ویرایش چاپ کمک می نماید .

دستگاه های کپی تنوع بسیار زیاد بسياري دارند و هر کدام دارای عملکردی مختلف خصوصیات ی ویِژگزینشه خود است امروزه دستگاه های کپی در هر اداره و شرکت ها و سازمان ها یافت می شوند نیاز روز افزونی به آن است به طوری که نبود این دستگاه سبب نقص زیاد در عملیات ادارات می شود باتذکر به این موضوع تقاضا جهت مرمت دستگاه کپی نیز خیلی خیلی است .

دستگاه کپی نوعی دستگاه پرینتر است که می تواند اسکن انجام داده پرینت بگیرد و به رایانه هم وصل می شود .
امروزه ادارات بسياري نیاز به خرید دستگاه کپی پیدا می کنند جهت همین موضوع ما نکاتی در این مطلب قرار داده ایم که در وقت خرید دستگاه کپی می بایست به آن توجه نمایید تا بتوانید به نحو مطلوب نسبت به مرمت دستگاه کپی اقدام نمایید :

۱) اولین نکته ایی که می بایست توجه نمایند این است مواد مصرفی و لوازم یدکی آن قیمت کلانی نداشته باشد تا در خرابی و یا مصرف شدن مواد مصرفی آن هزینه خیلی ی پرداخت نمایند برای روشن شدن بیشتر بایستی گفت که اگر هر دستگاه کپی با کار کردن موادی را مصرف می نمایند مانند تونر و دولوپر حال اگر این مواد تمام شده دوباره خریداری شوند چنانچه این مواد از جنسی باشند که بسیار زیاد پرهزینه می باشند هزینه زیاد ی را هر چند زمان یک بار به همراه دارد .

۲) دستگاه های کپی بعد از روشن شدن می بایست داغ شوند و زمانی را صرف گرم شدن می نمایند باید دقت بکنید که این زمان زیاد نباشد که اما دستگاه های موجود در بازار زیر ۱۰ثانیه هستند اما در زمان مرمت دستگاه کپی به آن تذکر می شود .

۳) هر دستگاه کپی با یک سرعتی برگه ها را چاپ می نماید که این سرعت بر حسب دقیقه حساب می شود بروی هر دستگاه قرار دارد یا می توانید از فروشنده به پرسید هر چه قدر این عدد بالا تر باشد سرعت چاپ در دقیقه بیشتر است و عملکرد خوب این دستگاه را نمایش می دهد .

۴) یکی از نکات حیاتی که می بایست در خرید به آن تذکر نمایید این است که اسکنر های دستگاه کپی چطور کار می کنند هر چقدر این اسکنر ها قوی تر باشند تصویر بهتر ی در چاپ کپی ملاحظه می نمایید اما سرعت اسکن هم با اهمیت است که سرعت اسکنر ها در کاتالوگ هر دستگاه نوشته می شود .

اگر دستگاه شما دستگاهي باشد که دارای نوردهی دیجیتال باشد می تواند نور کنتراست اسکنر را به صورت اتوماتیک در بهتریـن وضع قرار دهد .

۵) نکته آخری که می بایست به آن توجه نمایید این است که شما به اندازه قدرت مالی بودجه خود خرید نمایید چنانچه در ابتدا خرید بسیار زیاد گرانی انجام دهید و نتوانید دوباره جهت مرمت دستگاه کپی خود تعرفه بکنید خرید نادرستی را انجام داده اید .

اما مرمت دستگاه کپی توسط کپی رنگی با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت پشتیانی انجام می شود .

حرفه متخصصین کپی رنگی در زمینه مرمت دستگاه کپی معرف همگان است . به هر حال از مهمترین خدماتی که وب وبسایت کپی رنگی ارائه می دهد می توان به مرمت دستگاه کپی در مد ها و کارایی های مختلف اشاره کرد .
مرمت دستگاه کپی شارپ رنگی
مرمت دستگاه های کپی کونیکا
مرمت دستگاه کپی توشیبا
مرمت دستگاه کپی ریسوگراف
مرمت دستگاه کپی شارپ سیاه سفید
مرمت دستگاه های کپی کانن
مرمت دستگاه کپی ریکو
مرمت دستگاه کپی شارپ استوک
مرمت دستگاه کپی آنالوگ
مرمت دستگاه کپی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *