اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

كودكان از ۶ ماهگي به تدريج زبان مادري خود را ياد مي‌گيرند و با هر كلمه جديدي كه به زبان مي‌آورند، مادر و پدرشان را ذوق‌زده مي‌كنند. وقتي به سن ۳ يا ۴ سالگي مي‌رسند، بعضي والدين نام آنها را در مهدكودك‌هاي دو زبانه مي‌نويسند تا فرزندشان از همـان كودكي با يك زبان ديگر، برای مثال انگليسي يا فرانسوي آشنا گـردد و با پا گذاشتن به سن و سـال مدرسه، بعضي‌ها فرزندشان را در كلاس‌هاي آموزش زبان ثبت نام مي‌كنند تا همـان هدف را تامين كنند.

 

سن مناسب يادگيري زبان انگليسي
هرچه كودك زودتر با زبان دوم آشنا شود، شانس بيشتري براي دستيابي به مهارت‌هاي كسب زبان دوم خواهد داشت. بررسي‌ها نشان داده هست اگر كودك در سن زبان‌آموزي يعني پیش از ۷ تا ۸ سالگي زبان دوم را بياموزد، مهارت بهتري در تكلم زبان دوم و لهجه خواهد داشت. هرچه سن بالاتر رود، يعني از حدود ۱۰ سالگي به پـس توانمندي شخـص در حرف كردن به زبان دوم مثل اهالي آن زبان كاهش مي‌يابد. می بایست اشاره كرد كه نه فقط كودك مي‌تواند همزمان علاوه بر زبان مادري زبان دوم را فراگيرد، بلكه مي‌تواند زبان‌هاي ديگري را نيز به ‌طور جداگانه بياموزد. در اين زمينه ذكر اين نكته نيز ضروري هست كه اين مطلب دربـاره تمام كودكان صدق نمي‌كند. كودكاني كه دچار تاخير در زبان و گفتار می باشند ، درصورت مواجه شدن با زبان ديگري علاوه بر زبان مادري در كسب مهارت گفتار و زبان دچار مشكلات بيشتري مي‌شوند و اين مسئله به تشديد تاخير در تكلم كودك یاری مي‌كند.
درصورتي كه شرايط كسب زبان دوم مهيا باشد، كودك مي‌تواند همزمان با زبان مادري خود زبان‌هاي ديگر را فرا گيرد، يعني از ابتداي تولد تا سن ۷ تا ۸ سالگي بهترين وقـت آموزش زبان دوم می باشد.
آموزش زبان دوم در تمام سنين مي‌تواند اتفاق بيافتد ولی همان‌طور كه گفتيم، بهترين وقـت قبل از ۷ تا ۸ سالگي هست و پـس از اين سنين اغلب آموزش زبان دوم نيازمند وقـت بيشتري هست و همچنين شخـص موفقيت كمتري در كسب لهجه اهالي آن زبان كسب خواهد كرد.

 

اين مهدكودك‌هاي دو زبانه

نتیجه تصویری برای اهمیت آموزش انگلیسی در کودکی
مشكلي كه اين مهدكودك‌ها دارند، اين هست كه به‌ طور كلي بدون آنكه غربالگري صحيحي داشته باشند، تمام كودكان را واجد شرايط كسب زبان دوم مي‌دانند و آغاز به آموزش زبان دوم مي‌كنند كه اين نكته مشكلاتي در درك زبان دربـاره كودكاني كه تاخير در گفتار و زبان دارند، ايجاد مي‌كند و حتي يادگيري زبان مادري را نيز با مشكل مواجه مي‌كند. بهترين شیوه آن هست كه ابتدا كودكان بوسیـله آسيب‌شناس گفتار و زبان مورد ارزيابي قرار گيرند و موقعی نبود مشكل زباني به آموزش زبان دوم بپردازند.

فوايد آموزش زبان انگلیسی

نتیجه تصویری برای اهمیت آموزش انگلیسی در کودکی
آموزش زبان‌هاي دوم و سوم علاوه بر آنكه به شخـص در رابطه مناسـب تر یاری مي‌كند، به موفقيت شخـص در برنامه‌هاي مدرسه و مهارت‌هاي حل مسئله نيز یاری مي‌كند. اين اشخـاص درك عميق‌تري از فرهنگ خود و همچنين فرهنگ زباني كه در آن مسلط شده‌اند، دارند. همچنين اين اشخـاص در رقابت‌هاي شغلي براي كسب مشاغل مناسـب تر و رابطه ‌هاي بين‌المللي موفق‌تر می باشند .

 

مهارت‌هاي ضـروری براي يادگيري زبان انگلیسی
كودك می بایست تا حدي از بهره ‌هوشي ضـروری برخوردار باشد و همچنين بررسي‌هاي ضـروری دربـاره وي صورت گرفته باشد تا در صورتي كه كودك به تاخير در پیشرفت گفتار و زبان دچار است، ابتدا به وی یاری گـردد تا پايه‌هاي زبان و گفتار بهبود ي در ذهن وي تقويت گـردد و سپس به آموزش زبان ديگر پرداخت نماید .
بهترين راه براي آموزش زبان مادري در يك اجتماع بيگانه، حرف كردن در مسکن به زبان مادري می باشد. والدين می بایست در مسکن به زبان خودشان حرف كنند و اجازه بدهند كودك زبان دوم را از طريق تلويزيون، مدرسه و رابطه با همسالان كشور بيگانه بياموزد.

برای مشاهده انیمیشن آموزش زبان انگلیسی به سایت کانال انگلیسی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *