آسانترین راه برای لاغری شکم و پهلو

پارت ‌های پایین شکم و پهلوها، نواحی هستند که با ورزش رژیم غذایی به سختی لاغر می‌شوند. هیچ رژیم غذایی سریع یا قرصی وجود ندارد که باعث لاغری سريع در نواحی شکم شود. امروزه از بسیار زیاد ی متدها با مصرف از دستگاه‌های لاغری برای لاغری موضعی شکم پهلو مصرف می‌کنند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک,لیپوماتیک چیست؟,لیپوماتیک تهران

روش‌های لاغری موضعی دارای انواع گوناگونی هستند . برخي به همین دلیل ش‌ها حاوی دستگاه LPG است که با کمک مکش بافتی فشار مکانیکی معین باعث خرد شدن سلول‌های چربی می‌شود؛ دستگاه RF Contouring است که با کمک امواج رادیویی بر روی بافت چربی سبب افزایش جریان خون ارتقا کار سلولی متابولیسم در نتیجه ارتقا چربی سوزی می‌شود؛ مزوتراپی که با مصرف از داروهای ویِژگزینشه در دوز کم در طی تزریقات مکرر مستقیم وارد بافت چربی می‌شود؛ امواج صوتی که با استفاده از تکنولوژی جدید کویتیشن سبب لاغری موضعی می‌شود؛ کرایولیپولیز که یکراهنمای غیرتهاجمی جهت حذف سلول‌های چربی است. گزینش این روش‌ها بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک در نظر گرفتن ویژگی ها و معایب جهت بیمار انجام می‌گیرد.

چنانچه به فکر لاغری سريع با دستگاه نیستید، یکی از مهمترین عوامل در یاری به كم شدن چربی شکم پهلو ورزش‌های قلبی-عروقی به صورت مرتب می‌باشد. این بدان معنا نیست که گهبعضی پیاده‌روی بکنیم. به طور کلی بسته به سن شخص حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، ۵ روز در هفته طوریکه ضربان قلب تند بزند پیاده‌روی انجام دهیم. دومین علت ی که به لاغری موضعی یاری می‌کند تهیه و تولید توده عضلانی در بدن است که یاری می‌کند کالری زیادتری بسوزد و ذخیره چربی کاهش یابد. مصرف از دستگاه‌های بدنسازی و یا شرکـت در پیلاتس ۲ تا ۳ بار در هفته می‌تواند موثر باشد. در مدت انجام تست ات ورزشی برای لاغری، توجه به رژیم غذایی مهم می‌باشد. توجه به هرم رژیم غذایی یکی از بهتریـن راه‌ها برای لاغری شکم و پهلو می‌باشد.

جراحی چاقی اشاره به هر نوعروش پزشکی دارد تا شخص به جای از دست دادن وزن به طور فیزیکی، ساختار دستگاه گوارش، به‌خصوص روده کوچک معده را تغییر دهد. البته اگر چه دستورالعمل دقیق شاید بسته به کشور تخصص پزشکان مفرق باشد، شخصی به طور کلی چاق در نظر گرفته می‌شود که درصد بالایی چربی باشد. چاق بودن می‌تواند عواقب جدی سلامت ی از عبارت دیابت و ‌های قلبی را داشته باشد. افراد چاق ناموفق در از دست دادن میزان قابل تذکر ی از وزن هستند پس در صورت واجد شرایط بودن تحت جراحی چاقی توسط پزشک جهت کاهش وزن قرار می‌گیرند.

یکی از وسیع ‌ترین انواع جراحی چاقی، با‌ی‌پس معده شناخته می‌شود. این عمل توسط جراح انجام شده که اندازه معده را با استفاده از دوختن كم شدن می‌دهند. پس از آنجا که میزان فضای در دسترس معده به شدت کوچکتر شده باعث می‌شود شخص سریعتر سیر شود. اگر چه بای‌پس معده شاید باعث کاهش وزن شود ولی می‌تواند عوارض جانبی حاوی تهوع، استفراغ و حتی سوء‌تغذیه در گاهي موارد در صورت جذب نشدن مواد مغذی داشته باشد. روش‌های دیگر جراحی چاقی؛ گاستروپلاستی، گاستریک بای‌پس گاستریک باندینگ می‌باشد. جراحی‌های کاهش وزن مشکلات متعدد زیاد جدی را دارند که اکثرا ٌ به کاهش دریافت مواد مغذی یا خود عمل جراحی مربوط می شود؛ عوارضی از قبیل التهاب بافت ریه (پنومونی)، لخته‌های خونی، عفو نت، سنگ کیسه صفرا، فتق، تهوع، استفراغ و کمبود مواد مغذی در بدن را حاوی می شود.
به موازات روش‌های تهاجمی ذکر شده، روش‌های غیر تهاجمی برای لاغری مانند مصرف از کرایولیپولیز، کویتیشن وجود دارند که با مکانیسم‌هایی منجر به تخریب بافت چربی آزاد شدن آنها به سمت سیسـتم لنفاوی و پس کبد منجر می‌شود. در روش‌های غیر تهاجمی به این که هیچگونه چربی از بدن خارج نمی‌شود، باعث کاهش سایز لاغری موضعی در نواحی مانند لاغری شکم پهلوها، ران‌ها غیره می‌شود و تأثیر کمتری نسبت به جراحی‌های چاقی دارد.
به طور کلی روش‌های تهاجمی لاغری در افرادی که دارای شاخص توده بدنی در محدوده طبیعی می باشند مفید بوده جهت افراد زیاد چاق یا آنهایی که نمی‌توانند ورزش کنند مورد مناسبی نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *