آتن پایتخت کشور تاریخی و زیبای یونان

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. شاید آتن جذاب ترین معروف ترین شهر در جهان نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشـم ان خواهید دید.آتن زادگاه گیم های المپیکی است که بیشتر از ۱۰۰ سال پیش برگزار می شده امروزه بصورت بازی های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال ۲۰۰۴ سرانجام گیم های المپیک به این شهر بازگشت وقتی که این اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری زیادی شد.

تور آتن

تور آتن,تور آتن,تور آتن

این امر حاوی اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند تهیه و تولید فرودبعضی در آتن مجهز به جدید ترین تکنولوژی، تهیه و تولید ساختمان های المپیک و کاشت تعداد خیلی ی درخت نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید.به گزارش پارس ناز آتن همچنین به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال ۱۸۳۹ جهت ملکه امیلیا درست شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه نماید . امروزه در بسياري از خیابان ها و میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.صنعت توریسم هم اکنون به بخش جدایی ناپذیر آتن تبدیل شده است سازمان ملی توریستی یونان ۲ مرکز رسمی ارائۀ اطلاعات توریستی در شهر دارد که یکی در محلۀ Syntagma و دیگری در سالن ورودی فرودگاه مستقر شده اند.

بهتر است یک کپی از بروشور ” آتن و اتاکا ” جدول ساعات کار وسایل حمل و نقل عمومی و نیز نقشۀ شهر را از این مراکز تولید و ساخت بکنید .یکی از برترین راه های لذت بردن از تابستان آتن این است که روزهای خود را مانند آتنی های مکانی بگذرانید. یعنی صبح زود بیدار شوید، صبحی پرمشغله داشته باشید (برای مثال به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) پس در هوای گرم روز از خوابی عمیق، زیاد و دلپذیر لذت برید و شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی می باشند رستوران ها، کافه ها و سرگرمی های عالی بی شماری در داخل و مرکز این منطقه موجودند.

Plaka قدیمی ترین بخش آتن است که جهت بیشتر از ۵٫۰۰۰ سال مسکونی بوده است. Plaka که در شمال و شرق دامنۀ آکروپولیس واقع شده و سرشار از بناهای تاریخی شبیه مقبره ها کلیساهای باستانی است ، اهمیت گشت و گذار دارد. درون آتن هشت تپۀ بزرگ وجود دارند ازعبارت آکروپولیس، و خارج از آن کوه های Parnitha، Pendeli و Hymettos که شهر را محاصره می کنند. همين طور در طی مسافرت ی کوتاه به مشهور ترین جاذبۀ توریستی یونانی با منظرۀ گیرا و بیاد ماندنی بنای عظیم سری نون (معبد خدای آتنا) روبرو می شوید که ۲٫۵۰۰ سال پیش روی تپۀ آکروپولیس ساخـته شده است.

شهر آتن مناظر تاریخی و توریست پسند زیاد بسياري دارد که اکثرا در همه جهان شناخته شده اند. برخي از این اماکن مورد توجه عبارتند از: Agora – یک زمین که بقایای ساختمان تخریب شدۀ رومی است که بوسیله امپراطوران رومی بنا شده بوده؛ مقبرۀ زئوس – حدود ۱٫۵۰۰ سال پیش برای عبادت خدای یونانی زئوس تهیه و تولید شد؛ طاق Hadrian – در اصل دروازۀ شهر بوده که مناطق رومی را به شهر مهم آتن مرتبط می ساخته؛ و تئاتر شگفت انگیز Dionysos – قدیمی ترین تئاتر جهان است که در طی سالها بسياري از معروف ترین و سرشناس ترین نمایش نامـه های جهان در آن اجرا شده اند.

همين طور ی توریست ها از موزه های درجه یک شهر بازدید می کنند، اطلاعات تاریخی زیادی درمورد آتن به آنها ارائه می شود. از عبارت بهتریـن محل های دریافت این اطلاعات فرهنگی، موزۀ فوق العادۀ ملی تاریخی است که با نمایش مجموعه ای از اشیاء ، تاریخ یونان را بازگو می نماید ؛ نیز موزۀ ملی باستان شناسی که دربر دارندۀ پیکره ها و ظروف است گالری ملی هنر که نمایانگر تعداد بسياري آثار هنری است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *